lotmp.pl

Blog ogólnotematyczny o rekreacji i stylu życia

mazury - atrakcje dla dzieci warte zobaczenia
Turystyka

Mazury – atrakcje dla dzieci warte zobaczenia

Mazury to świetne miejsce na aktywne i udane wakacje z dziećmi w każdym wieku. Ponieważ można tam znaleźć wiele ciekawych atrakcji dla dzieci, które zainteresują nawet najbardziej wymagających małych turystów. Zatem jakie atrakcje dla dzieci na Mazurach są warte zobaczenia?

Mazury atrakcje dla dzieci nad wodą

Mazury to kraina jezior, dlatego warto skorzystać z licznych wodnych atrakcji dostępnych w większych i mniejszych mazurskich miejscowościach. Szczególnie polecany dla dzieci jest rejs statkiem po jeziorach mazurskich. W trakcie rejsu można podziwiać okoliczny krajobraz, zrobić sobie zdjęcie z kapitanem oraz do woli bawić się na pokładzie statku. Kolejną świetną wodną atrakcją będzie wypożyczenie sprzętu typu rower wodny, skuter wodny, kajak, czy wzięcie udziału w ekstremalnych rozrywkach jak windsurfing lub flyboard. Mniejsze dzieci na pewno chętnie też spędzą dzień na plaży, bawiąc się w piasku, czy zażywając przyjemnej kąpieli.

Gdzie na Mazury? Popularne miejscowości

Mazury – atrakcje dla dzieci? Parki rozrywki!

Na Mazurach w ostatnim czasie powstało wiele interesujących parków rozrywki dla dzieci w różnym wieku. Warto wspomnieć, chociażby o Mazurolandii, Wiosce indiańskiej w Spytkowie, Wake Parku, Parku Linowym Wiewióra, czy też Parku Wodnym w Wilkasach. Każde z tych miejsc zapewnia oryginalne rozrywki, dzięki którym można aktywnie spędzić czas z dzieckiem zarówno w pogodne, jak i deszczowe dni. Mazury atrakcje dla dzieci to także miejsca takie jak Rezerwat Żubrów, czy Zoo safari koło Giżycka, gdzie na dzieci czekają piękne, dziko żyjące zwierzęta, które można bezpiecznie podglądać nawet podczas karmienia. Co ważne, wszystkie te miejsca są przystosowane dla rodzin z dziećmi i nierzadko zapewniają także kompleksową ofertę gastronomiczną, dzięki czemu można na ich terenie swobodnie i komfortowo spędzić cały dzień.

Mazury – co warto zobaczyć?

Mazury – atrakcje dla dzieci na łonie natury

Mazury to również kraina wielu pięknych i dziewiczych terenów, idealnych do spędzania czasu z rodziną na łonie natury. Na Mazurach warto wybrać się na urokliwy spacer do lasu, podczas którego można uczyć dzieci nazw drzew, pokazywać ciekawe rośliny, spotkać interesujące ptaki, wiewiórki, czy motyle. Wspaniałym pomysłem będzie także zorganizowanie wycieczki rowerowej, gdyż na Mazurach bez problemu można znaleźć wiele ciekawych ścieżek rowerowych. Dla dzieci rozrywką może być także przeprawa promem, nauka łowienia ryb, czy oglądanie jachtów na przystani. Dla osób, które potrafią sterować łódką, dobrą alternatywą będzie również wypożyczenie jachtu i zorganizowanie rodzinnej wyprawy na kilka dni z noclegami w różnych interesujących miejscach. Ponadto na Mazurach jest też wiele zabytkowych miejsc do zwiedzenia jak na przykład twierdza Boyen, gdzie można zobaczyć armaty, powozy oraz liczne pozostałości po czasach świetności twierdzy.

Podsumowując: Mazury – atrakcje dla dzieci to idealny pomysł, aby spędzić udane wakacje w kraju. Ponieważ polska kraina jezior ma turystom wiele do zaoferowania i to niezależnie od pory roku, czy panującej za oknem aury, dlatego warto odwiedzić ten obszar ze swoim maluchem!

Gdzie na Mazury we dwoje? Niezawodne lokalizacje