Tutaj jesteś

Gdzie na Mazury we dwoje? Niezawodne lokalizacje

10 grudnia 2021 Turystyka gdzie na mazury we dwoje

Mazury to piękny region kraju słynący z malowniczych krajobrazów. Nie bez kozery bowiem jest on uznawany za krainę lasów i jezior. Z pewnością obszar ten jest wart odwiedzenia i poznania choć kilku z jego najważniejszych miejsc. Zatem warto znaleźć odpowiedź na pytanie: gdzie na Mazury we dwoje warto się wybrać?

Dlaczego i gdzie na Mazury we dwoje warto pojechać?

Osoby, które nigdy nie miały okazji zwiedzić tych obszarów niech skłoni ku temu uwaga, że Mazury to miejsce, w którym można się zakochać. Cisza, spokój, zieleń oraz woda to kwintesencja udanego wypoczynku. Jest to zatem idealna propozycja dla par, które potrzebują chwili wytchnienia od natłoku codziennych obowiązków. Wiele z nich zastanawiania się zatem gdzie na Mazury we dwoje powinni oni pojechać?

Mazury – co warto zobaczyć?

Gdzie na Mazury we dwoje wyruszyć? 4 niezawodne lokalizacje

Na pytanie o to gdzie na Mazury we dwoje warto pojechać zazwyczaj pada odpowiedź związana z kilkoma najbardziej znanymi miejscowościami, wśród których wymieniane są choćby: Mikołajki, Mrągowo czy Giżycko.

Mikołajki

Mikołajki to chyba najczęstsza lokalizacja, która przewija się w odpowiedziach dotyczących tego gdzie na Mazury we dwoje warto pojechać? Jest to bowiem pełna uroku niewielka miejscowość położona nad dwoma jeziorami: Tałty i Mikołajskim. Taka lokalizacja sprzyja wypoczynkowi nad wodą i to zarówno temu bardziej biernemu, jak i aktywnemu. Do dyspozycji zakochanych par pozostaje szeroka oferta rejsów statkiem, które cumują w Przystani Żeglugi Mazurskiej. Ponadto, pary nastawione na relaks mogą skorzystać z uroków piaszczystej plaży oraz malowniczo położonych szerokich pomostów. Aktywne pary z kolei mogą wynająć niewielką łódkę i popływać po jeziorze na tak zwaną własną rękę. Pary, które są nastawione na zwiedzanie zabytków również się nie rozczarują, ponieważ mogą one podziwiać uroki Kościołów, w tym pod wezwaniem Świętej Trójcy czy Matki Boskiej. W odniesieniu do budowli świeckich z pewnością powinny one odwidzieć zabytkowy młyn z początku XX wieku czy znajdujące się w centrum miasta niewielkie kamienice. Mazury są istną perełką na planie Mazur, a dostępność bogatej bazy noclegowej zróżnicowanej pod katem kosztów i standardu sprawia, że z pewnością każda para znajdzie propozycję idealnie dopasowaną do swoich potrzeb i możliwości.

Mrągowo

Mrągowo to kolejna z miejscowości wymienia w związku wątpliwościami dotyczącymi tego gdzie na Mazury we dwoje warto wyruszyć? Mrągowo położone jest nad czterema jeziorami. Są to jeziora: Juno, Czos, Kot oraz Czarne. Taka lokalizacja, dobrze przygotowana baza noclegowa oraz gastronomiczna sprawia, że miejscowość ta jest chętnie wybierana przez turystów, zwłaszcza w czasie trwania Festiwalu Muzyki Country. W okresie pozafestiwalowym można pływać rowerem wodnym po jeziorze czy zwiedzić Ratusz, Wieżę Bismarcką lub zabytkową cerkiew.

Giżycko

Położone nad jeziorami Kisajno, Tajty i Niegocin Giżycko to popularna miejscowość, która może się poszczycić ponad dwunastoma portami do zacumowania jednostek pływających, piaszczystą plażą oraz niesamowitą atmosferą. Znajdujący się w Giżycku Port Żeglugi Mazurskiej umożliwia rejs do wspominanych powyżej Mikołajek czy innej pełnej uroku miejscowości – Węgorzewa. Wśród licznych atrakcji Giżycka wymienić należy twierdzę Boyen czy Zamek Krzyżacki. Punktem obowiązkowym na mapie Giżycka jest jedyny w Europie most obrotowy.

Ryn

Ryn to niewielka miejscowość, a znajdujący się tam zamek jest celem wielu zakochanych par, które zastanawiają się nad tym gdzie na Mazury we dwoje warto pojechać? Pierwsze informacje na temat zamku pochodzą z 1377 roku, choć jego budowa mogła rozpocząć się nawet 100 lat wcześniej, na co wskazują prowadzone tam prace archeologiczne. Obecnie zamek świeci swoje trumfy. Został on fantastycznie odrestaurowany i zaadaptowany na pełen uroku i niezwykłej atmosfery hotel.

Gdzie na Mazury? Popularne miejscowości

Redakcja lotmp.pl

Naszym celem jest dostarczanie inspirujących treści, które wzbogacą Twoje codzienne życie. Odkryj z nami świat domu, turystyki, zakupów, rekreacji, zdrowia i innych tematów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Gdzie wyjechać na ferie zimowe?