lotmp.pl

Blog ogólnotematyczny o rekreacji i stylu życia

gdzie na mazury
Turystyka

Gdzie na Mazury? Popularne miejscowości

Kraina Tysiąca Jezior to idealne miejsca na letni, jak i zimowy odpoczynek. Jest to kraina, w której bez trudu można zakochać się od pierwszego wejrzenia. Gdzie na Mazury warto się udać, chcąc zobaczyć najsłynniejsze miasta?

Gdzie na Mazury powinni wyjechać miłośnicy sportów wodnych?

Zastanawiając się, gdzie na Mazury pojechać, nie można zapomnieć o Giżycku, które jest idealnym miejscem dla osób, które zaplanowały uprawianie sportów wodnych w czasie letniego wypoczynku.

Giżycko znajduje się między trzema jeziorami. Kisajno, Niegocin i Tajty. Jest tu aż 12 portów, w których można zacumować.

Warto pamiętać, że Giżycko jest miastem, które latem tętni życiem. Koncerty, wydarzenia kulturalne czy imprezy plenerowe to propozycja dla tych osób, które chcą spędzić czas na zabawie i rozrywkach.

Giżycko to miasto, które oferuje turystom wiele atrakcji. Z Portu Żeglugi Mazurskiej można wyruszyć w rejs do Mikołajek lub Węgorzewa. Warto zobaczyć cerkwie, kościoły i zabytki, które znajdują się w okolicach. Noc można spędzić w zamku Krzyżackim, który obecnie funkcjonuje jako hotel.

Jak zorganizować udany wyjazd na weekend?

Gdzie na Mazury? Festiwal Muzyki Country!

Oczywiście do Mrągowa! Jest to miasto na Mazurach, które już od lat słynie z koncertów na wielką skalę. Festiwal muzyki Country odbywa się na przełomie lipca i sierpnia i zawsze jest zaplanowany jako kilkudniowa impreza. Miłośnicy muzyki folk będą zachwyceni.

Nie tylko dla miłośników muzyki Mrągowo jest interesującym miastem. Osoby, które cenią sobie czynny wypoczynek mogą pływać na kajakach, żeglować czy uprawiać kitesurfing. Mrągowo znajduje się pomiędzy czterema jeziorami. Juno, Czos, Kot oraz Czarne dają ogromne możliwości odpoczynku i aktywnego spędzania czasu.

Miłośnicy zwiedzania nie będą zawiedzeni. Wieża Bismarca, Ratusz czy pobliska cerkiew zadowolą nawet najbardziej wybrednych turystów.

Gdzie na Mazury? Ełk, czyli stolica Mazur

Zastanawiając się, gdzie na Mazury warto pojechać nie można zapomnieć o Ełku, który uznawany jest za stolicę regionu.

Zrewitalizowana plaża miejska to idealne miejsce odpoczynku zarówno dla plażowiczów, jak i osób bardziej aktywnych. Również zwolennicy poznawania zabytków nie będą odczuwali nudy. Zamek Krzyżacki, który powstał pod okiem Ulricha von Jungingena, muzeum Kropli Wody, które mieści się w wieży ciśnień czy skansen pszczelarski to atrakcje, które zafascynują i tych dużych i tych mniejszych turystów.

Koniecznie trzeba się udać na wycieczkę koleją wąskotorową, a po podróży nie można odmówić sobie kartaczy, które są regionalną potrawą.

Mikołajki

Zastanawiając się, gdzie na Mazury warto pojechać, nie można zapomnieć o Mikołajkach, które z racji usytuowania często nazywane są „polską Wenecją”.

Zwiedzanie miasta warto rozpocząć od spaceru ulicą Kajki, która jest bardzo popularna wśród turystów. To właśnie tu tętni życie miasta. Urocze sklepiki, hostele czy restauracje znajdziemy właśnie w czasie spaceru najsłynniejszą ulicą miasta.

Miasto położone jest w pobliżu jezior Mikołajki oraz Tałty. Wzdłuż linii wody ciągnie się wyremontowana promenada, która zaprasza do spacerów. Zwolennicy sportów wodnych znajdą tu wiele atrakcji, osoby, które chcą odpocząć mogą poopalać się na plaży.

Turyści, którzy odwiedzą Mikołajki koniecznie muszą skorzystać z atrakcji jaką jest prom na linie. Nie znajduje się on w samym mieście, należy udać się do pobliskiej miejscowości Wierzba. Prom łączy dwa brzegi jeziora Bełdany. Jest to wycieczka, która pozwala na podziwianie uroków mazurskiej przyrody.

Ciekawa atrakcja turystyczna jest również wioska Galindów, której celem jest odtworzenie życia dawnych mieszkańców Prus.

Jak przygotować listę rzeczy na wyjazd?