lotmp.pl

Blog ogólnotematyczny o rekreacji i stylu życia

ile płynie prom do szwecji
Turystyka

Ile płynie prom do Szwecji?

Podczas podróży zagranicznych korzystamy zazwyczaj z samochodu, pociągu lub samolotu. Niewiele jest krajów, do których możemy dostać się za pomocą promu pasażerskiego. Szwecja jest jednym z takich krajów, do którego można przypłynąć promem z Polski. Szwecja to państwo atrakcyjne pod względem turystycznym. Możliwość skorzystania z promu pasażerskiego jest dodatkową zachętą do podróży do Szwecji. Ile płynie prom do Szwecji? Jest to jedno z pytań, na które odpowiadamy w poniższym tekście. Zachęcamy do lektury krótkiego przewodnika po podróżach promowych do Szwecji.

Z jakich portów można popłynąć do Szwecji?

Połączenia promowe ze Szwecją są obsługiwane na obu krańcach naszego wybrzeża. Na wybrzeżu zachodnim do Szwecji popłyniemy z portu w Świnoujściu. Z tej lokalizacji możemy dostać się do szwedzkich portów w Ystad i Trelleborgu. Połączenia z portu w Świnoujściu do Szwecji obsługiwane są przez Pollferies, Unity-Line oraz TT-Line. Na wschodnim wybrzeżu Bałtyku możliwość podróży do Szwecji zapewniają porty w Gdańsku i Gdyni. Z Gdyni dostaniemy się do Karlskrony. To połączenie obsługiwane jest przez Stena-Line. Z Gdańska możemy wybrać się w podróż promem do Nynäshamn. Połączenie promowe obsługiwane jest przez Polferries. Ile płynie prom do Szwecji? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Czas spędzony na morzu zależy miejsca wypłynięcia i celu podróży.

Gdzie na Mazury we dwoje? Niezawodne lokalizacje

Ile płynie prom do Szwecji ze Świnoujścia?

Świnoujście jest portem oddalonym od wybrzeży Szwecji o około 200 kilometrów w linii prostej. Czas podróży do Szwecji ze Świnoujścia jest więc stosunkowo krótki. Podróż ze Świnoujścia do Ystad trwa około 7-8 godzin. Czas podróży ze Świnoujścia do portu w Trelleborgu jest jeszcze krótszy i wynosi około 6 godzin. Kursy na trasie Świnoujście – Trelleborg realizowane są codziennie. Rejsy do Ystad realizowane są zaś w wybrane dni tygodnia. Zazwyczaj mamy do dyspozycji dwa lub trzy kursy w tygodniu. Cena biletu w kabinie dwuosobowej na każdej z omawianych wyżej tras wynosi około 200 złotych.

Ile płynie prom do Szwecji z Gdyni i Gdańska?

Odległość z Gdyni do Karlskrony jest znacznie dłuższa i wynosi około 350 km. Przekłada się to na nieco dłuższy czas podróży do Szwecji w porównaniu z rejsami ze Świnoujścia. Rejs z Gdyni do Karlskrony trwa około 10-11 godzin. Jest to jednak trasa na tyle popularna, że z Gdyni do Karlskrony możemy wypłynąć trzy razy dziennie. Za bilet do Karlskrony w kabinie dwuosobowej zapłacimy około 350 złotych. Amatorzy podróży morskich mogą skorzystać też z połączenia z Gdańska do Nynäshamn. Ile płynie prom do Szwecji z Gdańska? Czas podróży na tej trasie wynosi aż 19 godzin. Związane jest to z położeniem Nynäshamn. Karlskrona, Trelleborg i Ystad to miasta położone na południowym wybrzeżu Szwecji. Nynäshamn zaś leży znacznie bardziej na północ. Odległość z Gdańska do Nynäshamn to ponad 500 km. Koszt biletu dla osoby dorosłej na tej trasie to około 250 złotych.

Warto wiedzieć, ile płynie prom do Szwecji. Może być to wstęp do zaplanowania podróży, którą zapamiętamy na długo. Podróż promem do Szwecji to znakomita alternatywa dla nudnych podróży samolotem. Z pewnością warto skorzystać.

Mazury – atrakcje dla dzieci warte zobaczenia