lotmp.pl

Blog ogólnotematyczny o rekreacji i stylu życia

wczasy odchudzające
Lifestyle Turystyka

Wczasy odchudzające motywacją do zrzucenia zbędnych kilogramów

Wczasy odchudzające cieszą się ostatnio coraz większym zainteresowaniem wśród osób, które chcą zrzucić zbędne kilogramy i nauczyć się odpowiednio odżywiać. Taki wyjazd może być świetną motywacją do tego, by nauczyć się, jakie produkty spożywcze wybierać w sklepach oraz jak komponować posiłki, by były one smaczne, pełnowartościowe i zdrowe jednocześnie. Kto powinien zapisać się na takie zorganizowane wczasy odchudzające? Co warto wiedzieć o tego typu wyjazdach? Na te oraz na wiele więcej pytań odpowiedzi można znaleźć poniżej.

Bogata oferta wczasów odchudzających

Osoby, które chcą zmienić swoje dotychczasowe życie powinny zapoznać się z ofertami wczasów odchudzających, które znaleźć można zarówno w internecie, jak i w lokalnej prasie. Coraz więcej fitness klubów oraz firm produkujących zdrową żywność posiada w swojej ofercie takie wyjazdy, dzięki czemu klienci mają w czym wybierać. Na wczasy odchudzające można pojechać praktycznie w każde miejsce w Polsce. Największą popularnością cieszą się obecnie wyjazdy organizowane w górach oraz nad polskim morzem.

Sprawdź też: wyjazd integracyjny – jak i po co go organizować

Jak wyglądają wczasy odchudzające?

Przede wszystkim na każdych zorganizowanych wczasach odchudzających można poznać wielu specjalistów od diety i treningów, którzy do każdego uczestnika podchodzą indywidualnie. Zanim uczestnik rozpakuje się w swoim pokoju, powinien udać się do dietetyka, który dokładnie go zbada. Warto poddać się takiemu szczegółowemu badaniu, by później móc porównać wszystkie swoje wyniki z tymi, które otrzyma się w dniu wyjazdu. Większość takich pobytów trwa od 10 do 20 dni. Jest to wystarczający czas, by zmienić swoje nawyki żywieniowe i przy okazji zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Uczestnicy na wyjeździe nie tylko nauczą się, jak zdrowo i odpowiednio jeść na co dzień, ale także, jak wzmacniać swoją odporność, jak właściwie ćwiczyć i jak dbać o swoje ciało, by było ono jędrne i elastyczne. Te kilkanaście dni może być bardzo owocne dla uczestników, pod warunkiem, że poważnie podejdą oni do zaleceń, które otrzymają na takim wyjeździe. Osoby, które choć raz były na takich wczasach odchudzających, zgodnie twierdzą, iż poznali oni nie tylko wspaniałych ludzi, ale przede wszystkim odzyskali kontrolę nad swoim życiem i ciałem.

Jak zmienią się uczestnicy?

Większość osób diametralnie się zmienia. I to nie tylko fizycznie. Wczasy odchudzające przyczyniają się do tego, że osoby biorące w nich udział nie tylko gubią kilogramy, ale również po zakończeniu odchudzania, bez problemu utrzymują swoją wagę. Większość osób zmienia na dobre swoje nawyki żywieniowe, stara się systematycznie ćwiczyć oraz dba o swoje ciało w salonach piękności. Efektem tych zmian jest nowa, piękna sylwetka.

Program wczasów odchudzających

Jak wygląda przykładowy dzień na takich wczasach odchudzających? Osoby, które obawiają się tego, iż będą głodne i zmęczone od wysiłku fizycznego, nie muszą się martwić. Fachowcy od zdrowego odżywiania i ćwiczeń skrupulatnie tworzą program wczasów, by dostosować go do wszystkich uczestników, tak by każdy czuł się komfortowo. Wczasowicze często sami decydują, w jakich zajęciach chcą brać udział, a w jakich nie. Bardzo często w programie wczasów odchudzających znaleźć można zajęcia takie jak: aqua-aerobik na basenie, zajęcia taneczne, pilates, stretching, zajęcia ze stepem, aerobik na świeżym powietrzu, cardio na rowerkach stacjonarnych, zajęcia z piłkami, jogging, spacery Nordic Walking oraz wiele, wiele innych. Oprócz zajęć nie może zabraknąć także pieszych wycieczek po okolicy oraz imprez integracyjnych, podczas których uczestnicy także mogą liczyć na sporą dawkę ruchu.

Jak wyglądają posiłki na wczasach odchudzających?

Przede wszystkim są one zdrowe, stworzone z pełnowartościowych produktów, które pochodzą ze sprawdzonych miejsc. Dietetycy dbają o to, by dania były lekkostrawne, kolorowe i smaczne. Wczasowicze jedzą często małe posiłki, dzięki czemu nie odczuwają głodu. Wielu z nich jest zaskoczonych, iż tak szybko przestawiają się na zdrowe żywienie, po którym bardzo dobrze się czują.

Przeczytaj również: wczasy dla seniora – w Polsce czy za granicą