lotmp.pl

Blog ogólnotematyczny o rekreacji i stylu życia

Pościel puchowa
Dom

Pościel puchowa – czym się kierować, aby wybrać najlepszą?

Dobrej jakości puchowa pościel jest idealnym rozwiązaniem na każdą porę roku. Naturalna pościel puchowa w dalszym ciągu jest dużo lepszą alternatywą dla sztucznych wypełnień i włókien. Puch bowiem jest bardzo rozciągliwy, trwały i sprężysty, co zapewnia komfort spania. Wilgoć odprowadzana jest na zewnątrz w przypadku pościeli puchowej, a ciepło zachowane jest wewnątrz, dlatego nie musimy obawiać się uczucia chłodu. Z powodzeniem pościel puchową można przechowywać w szafie w specjalnych pokrowcach, ponieważ będąc nawet długo ściśniętym, łatwo powróci do swojej pierwotnej formy. Jak jednak wybrać dobrą puchową pościel? Czym kierować się przy wyborze?

Pościel puchowa – rodzaje

Istnieją różne rodzaje puchu. Na rynku dostępna jest pościel puchowa z puchu kaczego lub gęsiego. Puch gęsi jest jednak najlepszy jeżeli chodzi o wyrób pościeli i najpopularniejszy. Gęsi puch jest większy, lepiej w związku z tym absorbuje wilgoć oraz ciepło. Wiele użytkowników znacząco chwali sobie właściwości pościeli puchowej wykonanej z gęsiego pierza. Największe zalety to lekkość, duże walory izolacyjne, jakość i trwałość. Bardzo istotne jest, aby puch był nowy, czyli nie pochodził z rynku wtórnego, tylko wówczas bowiem otrzymujemy produkt wysokiej jakości. Dokładnie taki puch został zastosowany choćby w kołdrze puchowej syberyjska. Puch jest biały, nowy i wysokiej jakości. Zdecydowany bestseller zwłaszcza dla tych, dla których zimowe chłodne noce są zawsze wyzwaniem.

Ile powinna ważyć puchowa pościel?

Oczywiście im większa wartość procentowa puchu w kołdrze, czy poduszce, tym lepiej. Wówczas pościel puchowa ma lepsze wartości izolacyjne. Kołdra, czy poduszka powinny mieć ponad osiemdziesiąt procent zawartości puchu. Istotna zwłaszcza przy kołdrach jest również sprężystość puchu. Mierzy się ją za pomocą miary cuin, wyrażają w gramach, im więcej oczywiście, tym lepiej. Chodzi o to bowiem, że najlepsze kołdry mają mniejszą ilościowo zawartość puchu, ale mimo to z większą wagą, ponieważ wsad jest dużo bardziej puszysty, a więc lepszy jakościowo. I tak kupując kołdrę, czy poduszkę w okolicach 550 g, możemy liczyć na produkt bardzo dobrej jakości, jeżeli jednak zależy nam na bezkonkurencyjnym i doskonałym wsadzie, polecamy kołdry i poduszki ze wsadem 750 g.

Zalety pościeli puchowej

Do najważniejszych zalet pościeli puchowej, która z pewnością umili każdy sen będzie należeć przede wszystkim świetna absorpcja wilgoci, jak również odpowiednie utrzymanie ciepła. Dzięki wykonaniu z pierza gęsiego produkt gwarantuje odpowiednią trwałość na lata. jest trwała.