Tutaj jesteś

Korea Północna wycieczki – co trzeba wiedzieć?

30 listopada 2020 Turystyka


Korea Północna to jeden z najbardziej tajemniczych krajów na świecie. Państwo opisywane w mediach jako największa i najniebezpieczniejsza dyktatura, o niezwykle surowym prawie oraz charakteryzująca się właściwie całkowitą izolacją od świata zewnętrznego. Nie ma tam niezależnych mediów, internet jest dla nielicznych, a w telewizji nadawany jest tylko propagandowy program. Brzmi jak fikcja? Jak się okazuje, jest to całkowita prawda, a to z kolei sprawia, że Korea Północna jest niezwykłą gratką dla każdego podróżnika. W końcu gdzie indziej za każdym turystą spaceruje przedstawiciel władzy?

Czy warto pojechać do Korei Północnej?

Zanim jednak zaczniemy planować wycieczkę i zastanawiać się nad tym, jak dostać się do najbardziej odizolowanego kraju na świecie, najpierw lepiej się zastanowić nad tym, czy aby na pewno warto to w ogóle robić. Nie da się bowiem ukryć, że jest to miejsce specyficzne i nie każdemu przypadnie do gustu. Innymi słowy, wycieczki do Korei Północnej nie są dla każdego. Żeby móc docenić ten wyjazd i wynieść z niego możliwie jak największe korzyści, trzeba być człowiekiem wolnym od uprzedzeń, posiadającym otwarty umysł. Dla kogoś innego Korea może być miejscem jak z horroru, w którym spędzanie czasu będzie prawdziwą udręką. Kultura, a także codzienne zwyczaje panujące w tym miejscu na ziemi, znacznie odbiegają bowiem od tego, do czego jest się przyzwyczajonym w kraju położonym w środku Europy.

Jak dostać się do Korei Północnej?

Jeśli jednak ma się pewność, że taka wycieczka będzie dla nas odpowiednia, można następnie przejść do jej planowania. Podstawowym problemem, z którym przyjdzie się zderzyć, to jak w ogóle dostać się do tego kraj? W końcu jest ono szczelnie odizolowane od świata zewnętrznego. Jak się okazuje, wycieczki i wjazd do tego państwa są jak najbardziej możliwe.
Korea Północna posiada zażyłe stosunki ze swoim dużym sąsiadem, czyli Chinami. I to właśnie za pośrednictwem Chińskich biur podróży można zorganizować wjazd do tego kraju. Możliwy jest bezpośredni lot z Pekinu do stolicy Korei, czyli do Pjongjangu, lub też ponad 20-godzinna podróż pociągiem. Szczególnie poleca się to drugie rozwiązanie, ponieważ pozwala zupełnie inną optyką spojrzeć na ten rejon świata.
Niestety sporą wadą wyjazdu do Korei jest cena takiej wycieczki. Przyjmuje się, że 5-dniowy pobyt w kraju Kimów, to koszt około 15-20 tysięcy złotych. Jest to więc dość sporo, jak za wakacje w miejscu, gdzie nie ma ani jednego McDonalda, a komunikacja miejska praktycznie nie istnieje.

Czy Korea Północna jet bezpieczna?

Bardzo zasadne pytanie, jakie się pojawia u wielu chętnych do zwiedzenia tego kraju, to, czy jest ono, aby na pewno bezpieczne? W końcu nie raz i nie dwa słyszało się w mediach o umieszczaniu turystów w więzieniu na podstawie podejrzenia o szpiegostwo. Jak to więc przedstawia się w szczegółach?
Jak się okazuje, Korea Północna zaliczana jest do zdecydowanie najbezpieczniejszych kraju na świecie. Dzięki obecnej tam kulturze, obecności wojska na ulicach, a także bardzo surowego prawa, turyści są tam niezwykle bezpieczni i nie grozi im praktycznie nic. To o czym jednak trzeba pamiętać, to aby bezdyskusyjnie stosować się do obecnych w Korei przepisów, w tym do zakazu fotografowania niedozwolonych obiektów i sytuacji. W przeciwnym wypadku można na siebie sprowadzić kłopoty.

Co warto zobaczyć w Korei Północnej?

Skoro już mamy załatwione formalności, strach odsunięty na bok i jesteśmy w samolocie do Pekinu, warto się zastanowić, co można zobaczyć w Korei. Oczywiście najważniejszym punktem programu wycieczki jest stolica tego państwa, czyli Pjongjangu. Wiele osób powszechnie uważa, że jedynie to jedno miasto udostępnione jest do zwiedzania, a reszty kraju władza strzeże za wszelką cenę, aby nie zburzyć propagandowego przekazu. Jest to błąd, ponieważ po Korei można się względnie swobodnie przemieszczać. Warte wobec tego odwiedzenia są również takie miasta jak Kaesong, Pyongson czy też Nampo. Zdecydowanie poleca się zobaczenie gór diamentowych, ponieważ zachwycają swoimi krajobrazem i ukształtowaniem każdego turystę.

Korea Północna wycieczki — czy warto pojechać?

Korea Północna to bardzo specyficzne miejsce na planecie. Wiele osób zastanawia się, czy warto je odwiedzić. Odpowiedź jest w tym wypadku bardzo prosta — zdecydowanie tak. Świat z poziomu hoteli wydaje się identyczny i nie ma znaczenia czy pojedzie się do Stanów Zjednoczonych, Hiszpanii, czy też Brazylii, ponieważ hotele wszędzie są takie same. Jeśli chce się zobaczyć coś autentycznego i prawdziwego, Korea Północna jest tym właśnie miejscem na świecie.

Redakcja lotmp.pl

Naszym celem jest dostarczanie inspirujących treści, które wzbogacą Twoje codzienne życie. Odkryj z nami świat domu, turystyki, zakupów, rekreacji, zdrowia i innych tematów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Gdzie wyjechać na ferie zimowe?