lotmp.pl

Blog ogólnotematyczny o rekreacji i stylu życia

Turystyka

Kraków atrakcje na weekend, czyli czym oczaruje nas to miasto

Kraków od wielu lat cieszy się ogromnym powodzeniem wśród turystów. Wiele osób przyjeżdża tu zarówno na wakacje, jak i na weekend, by spędzić czas pośród klimatycznych uliczek, ciekawych, historycznych zabytków i urokliwych miejsc. Co koniecznie trzeba zobaczyć, będąc w Krakowie? Z jakich atrakcji, które oferuje to miasto należy skorzystać? Poniżej kilka cennych wskazówek.

Kraków atrakcje na weekend

Kraków to jedno z tych miast w Polsce, w którym absolutnie nie można się nudzić. Zaskoczy swoim pięknem i wszechstronnością zarówno młode, jak i starsze osoby. Kraków oferuje bowiem wiele miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć (nawet, gdy przyjeżdża się tu tylko na chwilę). Fani historii, sztuki, klimatycznych miejsc oraz pysznego jedzenia, na pewno nie będą zawiedzeni. Na każdego bowiem czeka coś, co go zauroczy. Mnóstwo turystów, którzy odwiedzili Kraków – wraca tu co jakiś czas, by znów na nowo odkryć miejsca i atrakcje, których nie zobaczy się nigdzie indziej.

Atrakcje w Krakowie

Jak wspomniano wyżej, miasto to zaskoczy pozytywnie każdego. Znajduje się tu bowiem wiele ciekawych pomników i posągów, wyjątkowe miejsca kultu religijnego, ciekawe muzea specjalistyczne i historyczne, efektowne galerie sztuki, zapierające dech w piersi obiekty architektury, urokliwe ogrody, przepiękne lasy oraz wiele, wiele innych miejsc wartych uwagi. Chcąc zobaczyć wszystko – warto przyjechać do Krakowa na dłużej, by móc dobrze poznać i odkryć to miasto po swojemu.

To warto zobaczyć

Mnóstwo osób, które gości w Krakowie na weekend lub planuje w tym mieście urlop z bliskimi lub rodziną – często przeszukuje księgarnie oraz strony internetowe w poszukiwaniu przewodników, w których precyzyjnie będzie opisanie, co obowiązkowo trzeba zwiedzić w Krakowie. Najczęściej wskazują one, iż do takich podstawowych i obowiązkowych miejsc wartych uwagi w Krakowie zalicza się między innymi: Kopiec Kościuszki, Kościół Świętego Piotra i Pawła, Pomnik Smoka Wawelskiego, Katedrę Wawelską, Bazylikę i Klasztor Franciszkanów, Muzeum Krakowa – Rynek Podziemny, Muzeum Lotnictwa Polskiego, Zamek Królewski na Wawelu, Katedrę Wawelską, Sukiennicę oraz HistoryLand. Obowiązkowo trzeba odwiedzić kolorowy Rynek Główny, reprezentacyjną ulicę Floriańską oraz Barbakan z XV zamek królewski ziejącym prawdziwym ogniem smokiem.

Gdzie wybrać się z najmłodszymi?

Wiele z powyższych atrakcji zauroczy również tych najmniejszych turystów. Dzieci chętnie bowiem zawsze zwiedzają Wawel oraz zachwycone są opowiadaniami o smoku Wawelskim. Również kolorowy i pełny niespodzianek jest Rynek, gdzie można naprawdę fantastycznie spędzić czas spacerując po klimatycznych uliczkach. Po intensywnym dniu, warto jednak naszych milusińskich zabrać na trochę inne atrakcja typu: aquapark, basen, duży, wewnętrzny plac zabaw ze zjeżdżalniami itp. Tego typu miejsc w Krakowie również nie brakuje. Wiele hoteli dba także o to, by dostarczyć maluchom wiele rozrywki i ciekawych przeży,ć organizując na miejscu zabawy, imprezy dedykowane właśnie najmłodszym.

Co warto zjeść będąc w Krakowie

Oprócz licznych zabytków historycznych, muzeów oraz pięknych zielonych terenów, będąc w Krakowie trzeba koniecznie odwiedzić liczne restauracje i kawiarnie, w których to serwowane są wyjątkowe, lokalne, wyśmienite potrawy. Każdy, kto odwiedził restaurację w tym mieście zgodnie twierdzi, iż koniecznie trzeba spróbować obwarzanka krakowskiego (miękkiego i pulchnego krążka ciasta), słynną kremówkę papieską, maczankę krakowską (czyli specyficzną wersję burgera), pyszną zapiekankę na Placu Nowym (która najlepiej smakuje wieczorową porą), kiełbaskę krakowską czy lody na Staro-wiślanej.
Ponadto, ci, którzy chcieliby skosztować bardziej ekskluzywnych dań – z powodzeniem znajdą się w wielu restauracjach w samym centrum miasta. Nie brakuje tu bowiem miejsc z pysznym mięsiwem, z rybami, czy coś dla wegetarian. Kraków to jedno z nielicznych miast w Polsce, gdzie tak naprawdę można spróbować wielu kuchni świata i to na całkiem wysokim poziomie.