lotmp.pl

Blog ogólnotematyczny o rekreacji i stylu życia

Wrocław - co zobaczyć?
Turystyka

Wrocław – plan zwiedzania, czyli obowiązkowe punkty, które trzeba zobaczyć

Wrocław to jedno z piękniejszych i popularnych miast w Polsce, do którego co roku przybywa masa turystów. Można do niego przyjechać zarówno na weekend, jak i na dłuższe wakacje. Liczba atrakcji, zabytków i fantastycznych, klimatycznych miejsc sprawia, że za każdym razem stolica Dolnego Śląska odkrywa przed zwiedzającym inne oblicze. Do Wrocławia przyjeżdża rzesza turystów z kraju, jak i z zagranicy. Wrocław – co zobaczyć? Poniżej krotki przewodnik po najciekawszych miejscach.

Wrocław – plan zwiedzania dla małych i dużych

Wrocław to zdecydowanie miasto dla każdego. Zarówno dzieci, jak i dorośli nie będą się tu nudzić. Liczba atrakcji i pięknych miejsc zadziwi każdego turystę, który pierwszy raz przybędzie tu z wizytą. Nawet osoby, które spędzają tu kilkudniowe wakacje, zgodnie twierdzą, iż podczas takiej wycieczki nie da się wszystkiego zobaczyć. Warto zaplanować krok po kroku obowiązkowe miejsca, do których trzeba się udać, by mieć pewność, że chociaż te najważniejsze miejsca się zobaczyło. Od czego zacząć? Wrocław – plan zwiedzania to podstawa, by pobyt był udany, a czas wykorzystany maksymalnie efektywnie.

Wrocław – co zobaczyć w pierwszej kolejności? 

Wrocław – co zobaczyć jako pierwsze? Wycieczkę na pewno warto zacząć w najstarszej części Wrocławia, czyli na Ostrowie Tumskim. To miejsce kryje wiele wyjątkowych zabytków. Najokazalsza z nich to Archikatedra Świętego Jana Chrzciciela inaczej zwana Matką Kościołów Śląskich. Powszechnie uważa się ją za pierwszą gotycką świątynię na polskiej ziemi. Poza nią, na Ostrowie warto odwiedzić koniecznie Kościół Świętego Idziego. Jest to bowiem najstarszy z istniejących wrocławskich kościołów. Będąc także w tej okolicy, nie sposób nie zauważyć największego na świecie pomnika Jana Nepomucena. Nie tylko jednak Ostrów z Kościołów słynie. Znajduje się tu również Muzeum Archidiecezjalne wraz z Księgą Henrykowską. Ja mówi historia to właśnie tam zapisano pierwsze zdania w języku polskim. Każdy, kto odwiedzi to miejsce, zauważy, iż na Ostrów Tumski prowadzi most, który jest uznawany za Najsłynniejszy Most Tumski. Miejsce to także przyciąga wielu zakochanych, gdyż na nim co roku przybywa wiele kłódek par, na których widnieją ich inicjały lub ważne daty.

Wrocław – co jeszcze zobaczyć? Szukaj krasnali!

Niektórzy z odwiedzających tak właśnie nazywają to miasto nad Odrą,czyli miastem krasnali. Dlaczego? W całym Wrocławiu porozrzucane są bowiem figurki różnorodnych krasnali. Jest ich obecnie ponad 400 i znajdują się w różnych częściach miasta. Wielu z podróżujących wybiera się do Wrocławia tylko po to, by odbyć wędrówkę szlakiem wrocławskich krasnali. To duża frajda zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, gdy trafia się na kolejne figurki, z którymi można zrobić sobie śmieszne zdjęcia.

Rynek, czyli jedno z najpiękniejszych miejsc we Wrocławiu

Rynek bezapelacyjnie uznawany jest za jedno z najpiękniejszych miejsc we Wrocławiu. Rynek we Wrocławiu zajmuje trzecie miejsce pod względem wielkości jeśli chodzi o rynki w Polsce (po Krakowie i Olecku). Na Rynku we Wrocławiu znajduje się piękna architektura, kolorowe kamienice, urokliwe uliczki oraz spora liczba przytulnych restauracji i kawiarenek. Każdy, kto odwiedza Wrocław koniecznie musi zobaczyć również Rynek. Będąc tu warto zerknąć także na najstarszy i największy Ratusz w Polsce, który jest równocześnie najcenniejszych zabytkiem Wrocławia.

Wenecja północy

Wielu ludzi nazywa Wrocław Wenecją północy. To w tym mieście bowiem znajduje się najwięcej w Polsce mostów. Prawdopodobnie jest ich około 250. Najwyżej położonym mostem jest Mostek Czarownic, który w rzeczywistości jest kładką łączącą dwie wieże Katedry Świętej Marii Magdaleny.

Wrocław  – co zobaczyć? Podsumowanie

Mamy nadzieję, że nasz artykuł – Wrocław – co zobaczyć – zainspiruje niejedną osobę do odwiedzenia tego jednego z najpiękniejszych polskich miast. Jak widać z powyższego Wrocław jest bardzo bogaty w zabytki, pomniki, miejsca kultu religijnego oraz w wiele, pięknych miejsc, w których człowiek może odpocząć, zrelaksować się i pomyśleć. Po intensywnym zwiedzaniu Wrocławia, warto pojechać do licznych, zielonych parków, gdzie można otaczać się naturą i zielenią. Ponadto, w tym mieście nie brakuje także znakomitych miejsc gastronomicznych. Restauracje, kawiarnie, cukiernie zdecydowanie zachęcają każdego turystę, by spróbować pysznych dań stworzonych z lokalnych produktów. To tu pasjonaci jedzenia odkryją naprawdę nowe, wyjątkowe smaki.