lotmp.pl

Blog ogólnotematyczny o rekreacji i stylu życia

kolory ręczników
Lifestyle

Jakie kolory ręczników są odpowiednie do hotelu?

W branży hotelarskiej dbałość o jakość i detale to absolutne must have. Ważne jest zwracanie uwagi nie tylko główne, najbardziej rzucające się w oczy elementy wyposażenia (drzwi, łóżko itp.), ale także takie pozornie nieistotne, ale w gruncie rzeczy bardzo ważne elementy jak na przykład ręczniki łazienkowe. Zastanówmy się, jakie kolory ręczników są odpowiednie do hotelu?

Ręczniki hotelowe kolorowe – o czym warto wiedzieć?

Przez lata standardem obowiązującym w większości hoteli – zarówno tych renomowanych ośrodków, jak i mniej znanych lokali – było stawianie na ręczniki w jasnych, neutralnych kolorach. Rozumiemy przez to na przykład biel oraz jasne odcienie szarości, brązu i beżu. Dlaczego wybierano właśnie takie rozwiązanie? Cóż, powodów jest wiele, poniżej przedstawiamy Ci najbardziej prawdopodobne (nie są to wyniki badań ankietowych, ale nasze ogólne, poparte wieloletnim doświadczeniem wrażenia):

  • jasne kolory są uniwersalne, dobrze dopasowując się do właściwie każdego stylu wnętrza.

  • w przypadku ręczników w jasnych kolorach łatwiej jest utrzymać odpowiednią higienę,

  • pranie w wysokich temperaturach nie wpływa negatywnie na intensywność barwy,

  • biel powszechnie kojarzy się z profesjonalizmem, sterylnością oraz czystością.

Wydaje się jednak, że obecnie można zaobserwować pewne zmiany w tej kwestii. Być może nie jest to radykalna rewolucja… ale ewolucja już na pewno tak. W związku z tym możemy w ośrodkach wypoczynkowych coraz częściej znaleźć ręczniki hotelowe kolorowe.

Paleta dostępnych barw jest naprawdę różna, ponieważ mogą być to np.: czerwień, żółć, zieleń, błękit, pomarańcz, róż oraz wiele, wiele innych (musimy bowiem mieć na uwadze to, że poszczególne ręczniki są dostępne w różnych wariantach kolorystycznych).

To, jaki kolor ręcznika hotelowego zostanie zastosowany w danym pokoju, zależy między innymi od przeznaczenia tego pomieszczenia. Przykładowo, w pokoju przeznaczonym dla pary najlepszy będzie – szczególnie w połowie lutego (Walentynki) ręcznik w kolorze ciemnoczerwonym. Z kolei pokoje rodzinne, przeznaczone dla gości przyjeżdżających z dziećmi, najprawdopodobniej otrzymają ręczniki w krzykliwych barwach.

Kolorowe ręczniki hotelowe to nie wszystko. Warto postawić również na logo firmowe

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest kolorowy ręcznik hotelowy z logo firmy. Dzięki temu właściciel ośrodka może sprawić, że tekstylia hotelowe będą się wyróżniały i pomagały w budowaniu świadomości marki. Ten drobny element może w rzeczywistości okazać się ważnym elementem promocji brandu.