Tutaj jesteś

Jaki rower kupić dla małego dziecka?

30 czerwca 2021 Rekreacja jaki rower kupić


Aby wybrać idealny rower dla dziecka należy zwrócić uwagę nie tylko na jego rozmiar, cenę i design, ale również na parametry techniczne danego sprzętu, które jak łatwo się domyślić odgrywają kluczową rolę. W przypadku małych dzieci na pierwszym miejscu zawsze powinno być bezpieczeństwo i wygoda podczas jazdy.

Jaki rower kupić?

Dla najmłodszych dzieci najlepszym wyborem będą oczywiście rowery biegowe, które doskonale nadają się do nauki utrzymywania równowagi. Dla starszych pociech zdecydowanie lepszym wyborem są tradycyjne rowery wyposażone w pedały i hamulce. Pamiętać należy również o tym, że oprócz porządnego roweru należy dokupić solidny kask i ochraniacze. Dzięki nim można uniknąć wielu urazów, które niestety zniechęcają dzieci do dalszej jazdy na rowerze. Bardzo ważne jest także to, aby dziecko podczas jazdy przybierało odpowiednią postawę ciała. Kluczem do sukcesu jest to, aby sylwetka była wyprostowana. W zadaniu tym pomóc może nisko ustawione siodełko, które umożliwi bezproblemowe wejście i zejście.

Na co zwrócić uwagę?

Przy wyborze nowego roweru dla dziecka warto zwrócić uwagę na rozmiar ramy. Większość producentów oferuje rowerki o ramie od 11 do 16 cali. Ważne jest to, aby dziecko dotykało ziemi przynajmniej palcami stóp tak, aby nie ocierać kolanami o kierownicę. Mało osób zdaje sobie sprawę również z tego, że ogromną rolę odgrywa rozmiar kół. W przypadku rowerków dziecięcych największym zainteresowaniem cieszą się koła rowerowe o rozmiarze od 16 do 24 cali. Specjaliści polecają dla dzieci w wieku 4-6 lat modele 16 calowe. Zaleca się także wymienianie kół co dwa lata o 4 cale. Rowerki dla dzieci powinny posiadać osłonkę łańcucha. Dzięki temu prostemu gadżetowi można nie tylko zmniejszyć ryzyko zerwania łańcucha podczas upadku. Osłona łańcucha zapobiega przede wszystkim wkręcaniu się sznurówek i ubrań.

Czym charakteryzuje się dobry rower dziecięcy?

Dobry rower dziecięcy koniecznie musi posiadać porządne i sprawne hamulce. Dla dzieci najlepszym wyborem są hamulce nożne, które automatycznie zatrzymują rower wykonując ruch pedałami do tyłu. Rowerek dziecięcy nie może być również zbyt ciężki. Jak powszechnie wiadomo im lżejszy rower, tym oczywiście zdecydowanie łatwiej jest nad nim zapanować. W dzisiejszych czasach rekordy popularności biją rowery wykonane z wysokiej jakości aluminium. Stalowe rowerki co prawda są bardzo wytrzymałe, ale niestety mogą pojawić się problemy przy wnoszeniu ich na wysokie piętro.

Design ma znaczenie

W przypadku małych dzieci design i wygląd rowerka ma olbrzymie znaczenie. Jeżeli istnieje taka możliwość, to warto odwiedzić sklep rowerowy właśnie z dzieckiem, aby samodzielnie dokonało wyboru. Pamiętać należy również o tym, że praktycznie do każdego rowerka można dokupić kosze, kolorowe dzwonki, odblaski i błotniki. Największy wybór rowerków dziecięcych jest oczywiście w sklepach internetowych (np. https://primado.pl/rowery), które mogą pochwalić się również atrakcyjnymi cenami. Dla chłopców dobrym wyborem jest rowerek górski składany FATBIKE 26”, który zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Lekki rowerek terenowy poradzi sobie nie tylko na szosie, ale również na wymagających wzniesieniach. Na szczególną uwagę zasługuje niezawodny system amortyzacji, który znacząco podnosi komfort jazdy. Znakami charakterystycznymi modelu FATBIKE 26 są grube opony, które doskonale radzą sobie nawet w dużym błocie. Do wyboru są biało-niebieskie, czarno-czerwone i biało-czerwone modele. Osoby, które nie wiedzą jaki rower kupić, mogą oczywiście skorzystać z fachowego doradztwa sprzedawcy.

Redakcja lotmp.pl

Naszym celem jest dostarczanie inspirujących treści, które wzbogacą Twoje codzienne życie. Odkryj z nami świat domu, turystyki, zakupów, rekreacji, zdrowia i innych tematów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

nurkowanie