Tutaj jesteś

Jak zacząć nurkować? Wszystko, co musisz o tym wiedzieć!

1 marca 2021 Rekreacja nurkowanie

Wiele osób marzy o tym, aby zobaczyć cudowne rafy koralowe, piękne stworzenia oraz ciekawe wraki statków. Jednak aby to zrobić, trzeba mieć odpowiednie uprawnienia. Nauka nurkowania to nie tylko maska do nurkowania i rurka oraz podstawy pływania. Aby móc nazywać się pełnoprawnym nurkiem należy ukończyć odpowiednie szkolenia. Niewiele osób wie, jak w ogóle zacząć swoją przygodę z tym sportem. Tak więc dziś przedstawimy Wam wszystkie informacje, jakie są ważne w tej kwestii. Gotowi na swoją przygodę z nurkowaniem?

Od czego zacząć naukę nurkowania?

Warto jeszcze przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu nauki nurkowania sprawdzić swoje umiejętności. Tak więc powinniśmy umieć pływać i być oswojeni z wodą. Będzie to dużym ułatwieniem, gdyż dobra umiejętność poruszania się pod powierzchnią jest tu kluczowa. Tak więc gdy już wiemy, że umiemy pływać, możemy zacząć specjalne szkolenie. W Internecie znajdziesz wiele organizacji szkoleniowych, które znajdują się w całej Polsce. Z pewnością więc trafisz na jedną w Twojej okolicy. Ukończenie szkolenia pozwala na zdobycie certyfikatu. Może być on ze stopniem nurkowym lub też dotyczyć specjalizacji. Im wyższy stopień nurkowy, tym więcej uprawnień i możliwości zdobywamy. Jeśli chodzi o specjalizacje, to wyróżnia się tu nurkowanie w nocy, na wrakach, w skafandrach suchych oraz fotografię podwodną.

Nurkowanie a e-learning – czy da się nauczyć nurkować zdalnie?

W obecnych czasach nie mamy tak wielu możliwości, aby nauczyć się nurkować. Jednak to nic straconego! Możesz zacząć swoją przygodę z nurkowaniem od teorii. W Internecie istnieje mnóstwo kursów, szkoleń i testów, które pozwalają przygotować się od podstaw do zdobywania stopni nurkowych. To świetny początek i forma uczenia się. 

Ile trwa nauka nurkowania?

Nurkowanie zaczyna się od testu sprawności pływackich. Tak więc musisz przepłynąć minimum 200 m bez przerwy, w dowolnym czasie. Oprócz tego należy przepłynąć pod wodą 15 m bez wynurzenia. Przy takich osiągach można zdobyć już stopień płetwonurka, jednak przy dalszej nauce trzeba te rezultaty poprawić, bo inaczej będziemy mieli ciężko. Jeśli chodzi o czas trwania kursu na dany stopień, to nie jest to bardzo długo. Większość szkoleń trwa jeden weekend. Jednak pierwszy stopień, czyli podstawowy, wymaga nieco więcej czasu. Trwa on od 4 do 5 dni. Chodzi tu o zapoznanie się z teorią. 

Czy podejmiesz się nauki nurkowania?

Jeśli jesteś odważny i nie boisz się „być rzuconym na głęboką wodę”, to możesz spróbować tak zwanego intro. To specjalny wstęp do nurkowania. Są to jednorazowe zajęcia z instruktorem, które trwają około 2/3 godziny. Podczas nich od razu zaczynamy nurkowanie. Pozwala to na sprawdzenie swoich umiejętności oraz tego, czy nurkowanie w ogóle jest dla nas. To ciekawy sposób na sprawdzenie samych siebie. Jeśli więc czujesz, że nurkowanie jest czymś, co Cię pociąga, to warto spróbować intro. Od razu dowiesz się, czy naprawdę jest to coś, co Cię interesuje.

Zobacz więcej na https://solarmarine.pl/.

Redakcja lotmp.pl

Naszym celem jest dostarczanie inspirujących treści, które wzbogacą Twoje codzienne życie. Odkryj z nami świat domu, turystyki, zakupów, rekreacji, zdrowia i innych tematów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

nurkowanie