lotmp.pl

Blog ogólnotematyczny o rekreacji i stylu życia

urlop w polsce
Turystyka

Gdzie na urlop w Polsce wyruszyć? Modne kierunki

Urlop w Polsce wcale nie musi być mniej atrakcyjny niż zagraniczny. Polska to kraj bardzo zróżnicowany, gdzie wiele atrakcji znajdą zarówno zwolennicy słodkiego leniuchowania, jak i wypoczynku aktywnego. Gdzie warto wyjechać na urlop w Polsce?

Gdzie na urlop w Polsce? Do Trójmiasta!

Wyjeżdżając nad polskie morze, należy spodziewać się wielu atrakcji. Jest to ta część kraju, która zadowoli zwolenników leniuchowania, jak i te osoby, które marzą o czynnym wypoczynku.

Osoby, które lubią zwiedzać również znajdą wiele atrakcji. W Trójmieście warto udać się szlakiem Lwa Heweliona, który prowadzi do najciekawszych miejsc w Gdańsku. Wraz z Lwem Hewelionem można odwiedzić oliwskie zoo, Długie pobrzeże, Ołowiankę czy Długi Targ. Są to zabytki, które musi zobaczyć każdy, kto chce chociaż odrobinę poznać najciekawsze zakątki miasta.

Urlop w Polsce nad morzem to również interesująca propozycja dla tych osób, które chcą poopalać się i odpocząć. Nadbałtyckie plaże nadal są bardzo interesujące. Osoby, które lubią znane miejsca mogą pojechać na sopockie molo czy do Brzeźna, które od kilku lat ma molo równie ciekawe, jak to w Sopocie. Osoby, które lubią bardziej dzikie miejsca, mogą udać się do Sobieszewa, gdzie nadal jest mniej turystów.

Gdzie na Mazury we dwoje? Niezawodne lokalizacje

Kraina Tysiąca Jezior, czyli urlop w Polsce dla wymagających

Kraina Tysiąca jezior to nadal oaza ciszy i spokoju. Wystarczy jedynie ominąć najbardziej popularne miejscowości, by znaleźć się w miejscach, gdzie nadal dzika przyroda nie została wyparta przez ośrodki turystyczne. Jest to miejsce na urlop w Polsce dla osób, które marzą o ciszy i spokoju.

Mazury oraz Podlasie to również idealne miejsce dla osób, które lubią ruch i nie mają zamiaru wyłącznie leżeć na plaży. Kajaki, jazda konna czy wyczerpujące trasy rowerowe to atrakcje przeznaczone dla osób aktywnych. Nie można również zapomnieć o wycieczkach pieszych. Miejsc do odwiedzenia starczy na kilka tygodni urlopu.

Urlop w Polsce na mazurach to również ciekawa propozycja dla rodzin z dziećmi. Plaże, słońce oraz atrakcje dla dzieci na pewno na długo pozostaną w pamięci naszych maluchów.

Gdzie na urlop w Polsce? W góry!

Urlop w Polsce dla miłośników gór to również nie lada gratka. Polska jest krajem, który ma małe wzniesienia, które są idealne dla rodzin z dziećmi chcących nauczyć swoje pociechy miłości do górskich wspinaczek. Warto również pamiętać, że góry w Polsce są również interesujące dla tych turystów, którym wędrówki piesze nie są obce.

Na pierwsze wędrówki warto wybrać się w Beskid Sądecki, dzikie Bieszczady czy na Jurę krakowsko częstochowską, która jest idealnym wstępem dla początkujących. Nie są to góry wymagające, dzięki temu świetnie będą się tam bawili również niedoświadczeni turyści.

Urlop w Polsce dla osób, które mają już doświadczenie w górskich wyprawach to również ciekawe przeżycie. Tatry to nie tylko wspinaczka na Rysy, które oblegane są przez turystów. Jest wiele innych, atrakcyjnych i wymagających tras, które zadowolą nawet najbardziej zaprawionych turystów.

Polska jest krajem bardzo zróżnicowanym. Wyjazd za granicę to nie jedyny pomysł na ciekawy i aktywny wypoczynek wakacyjny. Urlop w Polsce może być interesujący zarówno dla osób z małymi dziećmi, osób starszych czy wprost przeciwnie, tych, które nie umieją wyobrazić sobie leniuchowania.

Wybierając się na urlop w Polsce warto dokładnie przyjrzeć się miejscu, do którego chcemy się udać i zaplanować kilka interesujących dni. Wszędzie znajdziemy ciekawe atrakcje turystyczne. Ważne jest jednak dobre przygotowanie do wyprawy i zapoznanie się z miejscowymi atrakcjami.

Mazury – co warto zobaczyć?