lotmp.pl

Blog ogólnotematyczny o rekreacji i stylu życia

taras
Dom

Budowa tarasu na piętrze – inspiracje i porady

Pomysł budowy tarasu na piętrze można zawrzeć już w projekcie domu. Możliwe jest także rozbudowanie dostępnej przestrzeni w późniejszym czasie. Oprócz formalności ważne jest również urządzenie i aranżacja balkonu. 

Czy budowa tarasu na piętrze się opłaca?

Dotychczas w trendach i praktykach budowlanych dodatkowa przestrzeń na piętrze, dostępna do urządzenia pod gołym niebem, była zarezerwowana wyłącznie dla balkonów. Budowa tarasu na piętrze jest jednak coraz popularniejszym rozwiązaniem ze względu na dodatkową funkcjonalną i atrakcyjną przestrzeń do użytkowania. W takim miejscu można stworzyć miejsce do relaksu, warsztat dla majsterkowiczów czy wyjątkowy ogród. Pod tarasem znajduje się natomiast wolne miejsce, w którym można na przykład parkować samochód. 

Aranżacja tarasu na piętrze

W urządzeniu tarasu na piętrze liczy się pomysł. Z dostępnej przestrzeni można stworzyć:

  • kącik malarski, 
  • miejsce do jogi i medytacji, 
  • zewnętrzną siłownię,
  • strefę do wypoczynku na świeżym powietrzu. 

Przy większym budżecie można zdecydować się również na zamontowanie jacuzzi lub basenu. Taras na piętrze może być wyjątkowym punktem widokowym lub oryginalnym miejscem na urządzenie imprezy. 

Najważniejsze, żeby ta dodatkowa przestrzeń była spójna z aranżacją mieszkania, apartamentu, domu lub całej posesji. 

Taras w stylu greckim

Budowa tarasu na piętrze może być zainspirowana zagranicznym klimatem i wakacjami. W ten pomysł wpisują się charakterystyczne tarasy na piętrze w białych greckich willach z niebieskimi dachami. W takich aranżacjach dominują meble i dodatki marynistyczne. Jasne krzesła, kanapy lub fotele, na których znajdują się dekoracyjne poduszki w biało-niebieskie pasy, a do tego drewniane stoliki, masywne donice ze świeżymi roślinami, baldachimy, okiennice – tak niewiele, a jednocześnie tak wiele.

Styl angielski w aranżacji tarasu

Urządzanie tarasu powinno mieć jeden cel: stworzenie bezpiecznej i komfortowej przestrzeni, w której można poczuć się sobą. Dlatego można zdecydować się na styl angielski, który jest synonimem wygody, swobody i klasy. Budowa tarasu na piętrze i urządzenie go w stylu angielskim to inwestycja w zaciszne miejsce, w którym będzie można napić się filiżanki herbaty, poczytać książkę i po prostu odpocząć.

Aranżacja tarasu na piętrze to indywidualna kwestia właścicieli mieszkania. W tej kwestii można skonsultować się z profesjonalnym architektem lub dekoratorem wnętrz.

Znajdź fachowców od budowy tarasu na: https://fixly.pl/kategoria/budowa-tarasu