lotmp.pl

Blog ogólnotematyczny o rekreacji i stylu życia

Zasady i procedura zwrotów w Bonprix: kompletny przewodnik
Zakupy

Zasady i procedura zwrotów w Bonprix: kompletny przewodnik

Bonprix to popularny sklep online, który oferuje szeroki asortyment odzieży, obuwia i dodatków. W tym artykule przeprowadzimy Cię przez cały proces zwrotu towaru, zaczynając od podstawowych informacji, a kończąc na szczegółach, które mogą Ci się przydać. BonPrix zwroty bez tajemnic!

1. Ogólne zasady zwrotów bonprix

1.1. Termin zwrotu

Zwrot zakupionych produktów w Bonprix jest możliwy do 100 dni od daty otrzymania przesyłki. Ten okres jest traktowany jako odstąpienie od umowy i nie musisz podawać przyczyny zwrotu.

1.2. Koszty zwrotu

Zwrot towaru jest na koszt kupującego. Oznacza to, że to Ty pokrywasz koszty związane z wysyłką towaru z powrotem do sklepu.

1.3. Zwrot przesyłki podzielonej na kilka paczek

Jeśli Twoje zamówienie zostało dostarczone w kilku paczkach, termin na zwrot liczony jest od momentu otrzymania ostatniej paczki.

2. Procedura zwrotu towaru

2.1. Przygotowanie produktu do zwrotu

Pierwszym krokiem jest odpowiednie zapakowanie produktu do zwrotu. Możesz użyć oryginalnych opakowań, w których otrzymałeś swoje zamówienie.

2.2. Dokument zwrotu

Dokument zwrotu powinien zawierać informacje o produkcie, który zwracasz oraz o Twoim koncie. Możesz go dołączyć do paczki ze zwracanym produktem, co przyspieszy przetwarzanie zwrotu.

2.3. Adres zwrotu

Zwracany towar należy odesłać na adres: bonprix Sp. z o.o. Magazyn A, ul. Lodowa 101, 93-232 Łódź.

2.4. Zwrot środków

Zwrot środków następuje w ciągu 14 dni od daty otrzymania przez Bonprix zwracanego towaru oraz oświadczenia o odstąpieniu od umowy.

3. Forma zwrotu środków

3.1. Taka sama forma płatności

Bonprix dokonuje zwrotu środków w takiej samej formie, w jakiej dokonałeś płatności. Jeśli zapłaciłeś za zamówienie kartą lub przelewem, zwrot również otrzymasz na swoje konto bankowe.

3.2. Zwrot w formie bonu

Jeśli opłaciłeś zamówienie przy odbiorze, masz prawo wyboru pomiędzy zwrotem na konto bankowe a bonem. Bon za zwrócony towar jest bezterminowy i można go wykorzystać przy kolejnym zamówieniu.

4. Zasady zwracania towaru

4.1. Zwracanie produktów oferowanych w komplecie

Jeśli produkty były oferowane w komplecie, należy je odesłać razem, w całości.

4.2. Stan zwracanego towaru

Produkt, który zwracasz, nie może być uszkodzony ani nosić śladów użytkowania. Oznacza to, że musi być w stanie takim, jak w momencie otrzymania.

4.3. Brak możliwości wymiany towaru

Bonprix nie oferuje możliwości wymiany zwróconego towaru na inny produkt albo rozmiar. Jeśli chcesz otrzymać inny produkt, musisz złożyć nowe zamówienie.

5. Procedura reklamacji

5.1. Warunki reklamacji

Jeśli produkt, który otrzymałeś, jest uszkodzony, posiada wady fizyczne lub jest niezgodny z umową, masz prawo do złożenia reklamacji. Termin na złożenie reklamacji wynosi 2 lata od daty zakupu.

5.2. Sposób złożenia reklamacji

Wraz z reklamowanym produktem należy przekazać oświadczenie reklamacyjne, które opisuje powód reklamacji i umożliwia identyfikację klienta.

5.3. Adres reklamacji

Reklamowany produkt należy przesłać na ten sam adres, co zwracany towar: bonprix Sp. z o.o. Magazyn A, ul. Lodowa 101, 93-232 Łódź.

5.4. Zwrot kosztów przy uznaniu reklamacji

Jeżeli Twoja reklamacja zostanie uznana, otrzymasz zwrot kosztów zakupu produktu, kosztów dostawy (jeśli reklamowane były wszystkie produkty z zamówienia) oraz kosztów przesyłki reklamacyjnej.

Zwroty w Bonprix są proste i jasne. Jeżeli potrzebujesz więcej informacji, odwiedź ich stronę internetową i skorzystaj z sekcji najczęściej zadawanych pytań. Pamiętaj, że zawsze możesz skontaktować się z ich obsługą klienta, jeżeli masz jakiekolwiek pytania.