lotmp.pl

Blog ogólnotematyczny o rekreacji i stylu życia

Turystyka

Zalety i wady wakacji w kurorcie

Kiedy wreszcie nadchodzą, wiele osób nie może wprost w to uwierzyć. W końcu czekali na nie cały okrągły rok! Wakacje, bo to o nich mowa, są rzeczywiście czasem, na który czeka się z utęsknieniem. Nieważne, czy jest się uczniem szkoły, studentem, czy osobą pracującą. Tak naprawdę, dorośli ludzie czekają nieraz na swój urlop bardziej, niż dziecko. Nie ma w tym nic dziwnego. W końcu przez cały rok mają natłok obowiązków w pracy i poza nią, wiecznie gdzieś gonią, a czas przecieka im przez palce i dalece nie przypomina ni trochę wypoczynku. Zatem, gdy nadchodzi upragniony urlop, w głowach wielu ludzi rodzi się pytanie: co wybrać – wakacje w kurorcie czy dziką podróż w nieznane? Z pewnością, każde rozwiązanie ma swoje zalety i wady.

Zalety i wady wakacji w kurorcie

Nie jest tajemnicą, że każdy człowiek jest inny. Normalnym jest więc również to, że część osób preferować będzie odpoczynek w hotelu, najlepiej z opcją all inclusive a kogoś innego cieszyć będzie wałęsanie się z plecakiem na plecach i jazda autostopem. Nie powinno się oceniać wyborów ludzi w tym zakresie, jednakże, zanim sami wybierzemy się na przykład na wakacje w kurorcie, warto poznać wady i zalety tego rodzaju wypoczynku. Biorąc za przykład wakacje w zagranicznym kurorcie nadmorskim, można z całą pewnością stwierdzić, że gwarancja dobrej pogody jest tutaj ogromnym plusem. Urlop spędzony nad polskim morzem, z pewnością dla wielu z nas nie zawsze był łaskawy jeśli chodzi o warunki atmosferyczne. Południe Europy – Włochy, Portugalia, Hiszpania – to najczęściej obierane kierunki wakacji zagranicznych, właśnie chociażby ze względu na piękną pogodę. Oczywiście, odwiedzając zagraniczne kurorty nadmorskie, można bardzo wiele zobaczyć. Zazwyczaj hotele usytuowane są w pobliżu dużych miast, w których aż roi się od zabytków. Sporo osób krytykuje spędzanie wakacji w kurorcie, ponieważ kojarzą się im one wyłącznie z leżeniem pod palmą i piciem drinków z palemką, bądź korzystaniem przez całe dnie z basenu odkrytego. Owszem, to są fajne atrakcje i uprzyjemniają one pobyt w danym miejscu, jednak duża rzesza ludzi w trakcie takiego wypoczynku również zwiedza. Szkoda byłoby przecież polecieć za granicę, zapłacić niemałe pieniądze i nic ciekawego nie zobaczyć. Do wad wakacji w kurorcie zazwyczaj zalicza się tłum ludzi. To prawda, że najbardziej oblegane miejscowości przyciągają dosłownie tabuny turystów. Wiązać się to może z nieprzespanymi nocami, związanymi z hałasem dobiegającym z pobliskich pubów czy klubów. Oczywiście, dla młodszych osób może to być zaletą – w końcu jadą oni na wakacje zabawić się i wyszaleć. Z pewnością rodziny z małymi dziećmi, czy też starsze osoby, powinny zastanowić się dwa razy nad wyborem hotelu, sprawdzając jego opinie.

Morze czy góry – oto jest pytanie!

Odwiecznym pytaniem, jakie zadają sobie ludzie w obliczu urlopu, jest to, czy jechać nad morze czy może jednak spędzić wolny czas w górach. Wiele zależy tutaj od osobistych preferencji. Nie ulega wątpliwości, że wakacje w kurorcie nadmorskim mają niesamowity klimat. Szum morza, piaszczyste plaże i powietrze przepełnione drogocennym jodem to coś, na co nie można narzekać. Niestety, nadmorskie miejscowości bardzo częstą są skupiskiem bardzo dużych grup ludzi. Dodatkowo, jeśli pogoda niezbyt nam dopisze, a nasz hotel nie posiada zbyt wielu atrakcji, może niestety okazać się, że takie wakacje bardziej nas sfrustrują niż zrelaksują. Wakacje w górach mają w sobie coś niesamowitego. Nie każdy może lubi aktywnie spędzać czas podczas urlopu, lecz nie ma chyba nikogo, kto pogardziłby pięknymi widokami, które rozpościerają się z górskich szczytów. Oczywiście, dla niektórych osób wakacje w górach wiążą się wyłącznie z regularnym odwiedzaniem Krupówek oraz wjazdem kolejką na Gubałówkę – jednak wędrowanie po górach to zupełnie inny wymiar odpoczynku. Nie ma to jak zarzucić na plecy plecach i wędrować, gdzie tylko oczy poniosą. Warto wybierać te mniej znane szlaki, dzięki czemu będziemy mogli pobyć w samotności – tylko my i natura. To z pewnością jedna z największych zalet spędzenia wakacji w górach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *