lotmp.pl

Blog ogólnotematyczny o rekreacji i stylu życia

organizacja wesel
Lifestyle

Wynajem sali na różne imprezy okolicznościowe

Wynajem sali na różnego rodzaju imprezy jest nie lada wyzwaniem. Trzeba zwrócić uwagę na wiele aspektów. Między innymi na lokalizację obiektu oraz ilość miejsc parkingowych – jeśli decydujemy się na większą imprezę.

Wynajem sali w zależności od rodzaju imprezy

Decydując się na wynajem należy uwzględnić wiele czynników. Tak jak wyżej zostało wspomniane, jest to lokalizacja czy wielkość parkingu. Natomiast nie należy pomijać estetycznej strony. Aranżacja sali, a także nagłośnienie są kluczowe w zależności od rodzaju imprezy.

Wynajem sali na kinderparty

Kinderparty to specjalny czas w życiu każdego malucha. Niekiedy z niemałym wytęsknieniem dziecko czeka na pojawienie się tej daty w kalendarzu. Wiele pociech marzy o wielu przeróżnych, kolorowych prezentach, składaniu życzeń czy śpiewaniu “Sto lat”, a co za tym idzie – bycie w centrum uwagi. To dlatego warto zadbać o wynajęcie odpowiedniej sali, zapewnienie atrakcji, zabaw, a czasem może nawet i animatora.

Dobrze zadbać o miejsce na świeżym powietrzu, może to być, np. ogródek.

Wyprawiając maluchowi imprezę, warto uwzględnić jego upodobania. Aktualnie lubi jedną konkretną bajkę? Dobrze byłoby urządzić imprezę tematyczną i wziąć ją pod uwagę. Możesz też ją zaakcentować dobierając balony, serpentyny w tych konkretnych kolorach.

Nie zapomnij napisać na zaproszeniu jaki jest temat przewodni. W ten sposób wszystkie dzieci dopasują się kreacją.

Wynajem sali na 18 urodziny

18 urodziny jest to wyjątkowy moment w życiu każdego młodego człowieka. Jest to okres, kiedy z nastoletniości przechodzi się w dorosłość. Dlatego warto zadbać, aby był to dzień niezapomnianych wrażeń, a zarazem wyjątkowy.

Lokal na 18 urodziny powinien być przestronny i komfortowy dla wszystkich gości. Warto też zapewnić odpowiednio dużo miejsca na tańce czy zabawy z udziałem solenizanta.

Jest to też ten rodzaj imprezy, na której nagłośnienie odgrywa znaczącą rolę oraz to, do jakiej muzyki będziecie się bawić całą noc.

Wynajem sali na wesele

Organizacja wesela wiąże się z wieloma stresującymi momentami. Jest to w końcu najważniejszy moment w życiu przyszłych małżonków. Należy zatem zadbać o odpowiedni lokal i jego wystrój. Uwzględnijmy również, że organizacja wesela wymaga, aby zarezerwować ją dużo wcześniej. 

Możesz zdecydować się na mniejsze wesel, a co za tym idzie – mniejsze koszty. Zaoszczędzone pieniądze jako Państwo Młodzi można zainwestować w podróż poślubną lub organizację wesela, na który wcześniejszy budżet nie pozwalał. Co powiecie na lepszego fotografa? A może marzyliście o wynajęciu barmana lub postawieniu budki prosecco? Teraz będzie to możliwe.

Wystrój wnętrza i klimatyzacja

Nieważne na jaką imprezę planujemy wynająć salę, ważne aby zaplanować jej aranżację. Jest bardzo istotnym aspektem. Wnętrze już od samego wejścia, powinno zachwycać. Sala powinna być czysta i elegancka, a dekoracje powinny być zachowane w umiarze. Ich nadmierna ilość może być tak samo niekorzystna, jak ich brak. Mimo, że na pierwszy rzut oka nie rzucają się one za bardzo, to warto jednak zadbać o estetyczne wykończenia i ozdobne detale.

Krzesła powinny zostać udekorowane, pasować do całości, a zarazem być komfortowe. Goście muszą mieć zapewnione maksimum wygody korzystając z nich. Możemy skorzystać z pokrowców na krzesła oraz obrusów na stół. Nadadzą one charakterystyczny i niepowtarzalny wygląd, a także podniosą prestiż całego miejsca.

Nie powinno zabraknąć klimatyzacji. Odgrywa ważną rolę, jeśli imprezę organizujemy w środku lata, zimy, a nawet kiedy planujemy tańczyć cały wieczór. Nikt nie przepada za skokami temperatur, zatem nie pomijajmy tego, jak by się mogło wydawać, szczegółu.

Ile kosztuje wynajem sali?

Koszt wynajmu zależy w dużej mierze od lokalizacji oraz wielkości wynajmowanej sali. Niektóre oferty zaczynają się już od 40 zł do nawet 500 zł za dobę. Do tych kosztów należy doliczyć oczywiście catering, nagłośnienie oraz atrakcje, jeśli z takowych będziemy korzystać.

Nie jest to mały koszt. Ostatecznie możemy go liczyć w kilku tysiącach, natomiast wynajem jest komfortową opcją. Przecież po gromadce dzieci czy urodzinach 18 – latka nie raczej chcemy sprzątać oraz martwić się ich ulokowaniem w mieszkaniu.

Wynajem zapewnia nam także przestrzeń, swobodną atmosferę oraz komfort.