lotmp.pl

Blog ogólnotematyczny o rekreacji i stylu życia

lodówka turystyczna samochodowa
Turystyka

Turystyczna lodówka samochodowa – na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

Wybór lodówki turystycznej nie jest taki banalny. Każdy z nas ma inne oczekiwania, dla każdego inne funkcje będę istotne. Urządzenia te nie należą do najtańszych, więc to dodatkowy powód, by dokładnie przemyśleć ten zakup.

Lodówka turystyczna samochodowa – niezbędny gadżet

Często podróżując, szczególnie w dalsze trasy, zabiera się ze sobą co nieco do jedzenia. Prowiant niestety szybko traci swoją świeżość, szczególnie letnie miesiące nie sprzyjają przewożeniu jedzenia w plecaku. Aby zapobiec takim sytuacjom potrzeba doprawdy niewiele. Wystarczy zaopatrzyć się w niewielką lodówkę samochodową. Takie urządzenie z pewnością umili niejedną podróż. Na rynku dostępnych jest setki przeróżnych lodówek turystycznych. Niektóre z nich osiągają doprawdy niebotyczne ceny. Czasami warto jednak wydać więcej pieniędzy na urządzenie, które spełni nasze oczekiwania, niż kupić pierwszą lepszą rzecz i wyrzucić ją po pierwszym użyciu.

Lodówka dostosowana do naszych preferencji

Aby wybrać idealną turystyczną lodówkę samochodową, zastanowić trzeba się przede wszystkim nad swoimi preferencjami i oczekiwaniami. Uwagę zwrócić trzeba na jej pojemność. Klasyczne lodówki samochodowe na wkłady chłodzące to pojemność rzędu 25-30 litrów. Lodówki zasilane prądem to około 30 litrów pojemności. Urządzenia kompresorowe i absorpcyjne wahają się w pojemnościach między 25, a 50 litrów. Na rynku znajdziemy też lodówki o dużo większych pojemnościach. Są to opcje samochodowe przeznaczone przede wszystkim dla tirów i kamperów. Temperatura chłodzenia to kolejna kwestia, którą należy dobrać do swoich potrzeb. Zwykłe lodówki termoelektryczne osiągają temperaturę około 7-8 stopni Celsjusza. Najbardziej zaawansowane urządzenie osiągają temperatury do minus 20 stopni i mają funkcje szybkiego zamrażania lodu. Posiadanie takiej lodówki to niesamowita wygoda. Samochodowe lodówki turystyczne z wyższej półki chłodzą świetnie w każdych warunkach. Dla wielu użytkowników istotne będzie również zużycie energii. Lodówki termoelektryczne pobierają zazwyczaj najmniej prądy. Najwięcej pobiorą lodówki absorpcyjne, ale dzięki temu mają większą pojemność. Zużycie energii uzależnione jest również od innych czynników zewnętrznych, takich jak źródło podłączenia prądu oraz temperatura otoczenia.

Samochodowa lodówka turystyczna – wyposażenie

Nowoczesne lodówki mają doprawdy bogate wyposażenie. Nie wszystkie elementy tego wyposażenia przydadzą się przeciętnemu użytkownikowi. Również w tym przypadku należy wybrać urządzenie, które spełni nasze oczekiwania. Najpotrzebniejszym elementem wyposażenia może być termostat. To właśnie on pozwoli na regulację temperatury w lodówce. Uwagę zwrócić można również na uchwyty i ich blokadę. Nikt nie chciałby sytuacji, by lodówka otworzyła się podczas przenoszenia. Urządzenie to powinno być wykonane z dobrej jakości materiałów. Najnowsze lodówki mogą pochwalić się designerskim wyglądem i wyświetlaczem LCD, który wskaże temperaturę wewnątrz urządzenia. Osobom jeżdżącym naprzemiennie autem osobowym oraz tirem, przyda się opcja przełączania mocy z 12 na 24 V. Dodatkowe funkcje, takie jak szybkie mrożenie lodu, mogą dla niektórych użytkowników również być ważną kwestią. Producenci oferują coraz to nowsze rozwiązania, które zdecydowanie zwiększają komfort użytkowania takiego urządzenia. Lodówki mogą nie tylko chłodzić, ale również utrzymywać temperaturę gorących potraw. Lodówka turystyczna samochodowa to urządzenie niezbędne dla każdej osoby przewożącej posiłki.