Tutaj jesteś

Pierwszy lot samolotem – obawy oraz porady dotyczące podróży.

14 listopada 2020 Turystyka


Lot samolotem to dla wielu ludzi niesamowite przeżycie. Podróżujący niekiedy stresują się przed podróżą, jak również mają wiele obaw i nieprzyjemnych odczuć. Jakie zalety widoczne są podczas korzystania z transportu lotniczego? Jak przygotować się na pierwszy lot samolotem? O czym pamiętać podczas podróży?

Zobacz także: Ile trwa lot do Chin z Polski?

Transport lotniczy – cechy szczególne i zalety

Podroż samolotem to jeden z najbardziej popularnych sposobów przemieszczania się. Dzięki nowoczesnym technologiom, możliwe jest pokonywanie dużej odległości w stosunkowo niedługim czasie. Tego rodzaju transport przynosi także wiele innych korzyści. Wśród najbardziej widocznych zalet można wyróżnić:
– bezpieczeństwo – choć wielu osobom wydaje się to niemożliwym, to w praktyce tego rodzaju przemieszczanie się jest statystycznie najbezpieczniejsze. W obszarze tym odnotowano najmniejsza ilość wypadków, kolizji i katastrof.
– szybkość poruszania się,
– wygoda i profesjonalna obsługa,
– sporo okazji cenowych,
– wiele innych.
Choć lot samolotem uważany jest za jedną z najlepszych opcji, wiele podróżujących odczuwa niesamowity dyskomfort psychiczny podczas podróży. Dla turystów ogromnym przeżyciem jest pierwszy lot samolotem. Jak się do niego przygotować? Jak zachowywać się podczas rejsu?

Pierwszy lot samolotem – wskazówki

Aby w spokoju przetrwać podróż, warto się do niej odpowiednio przygotować. Pierwszy pobyt wysoko nad ziemią może przerażać, paraliżować i wywoływać negatywne emocje. Na co zwrócić uwagę przed i w trakcie lotu?
Oto kilka przydatnych wskazówek, które pozwolą przetrwać podróż, a także wspominać ją z uśmiechem.
1. Zapoznanie się z listą produktów, które można wnieść do samolotu.
Wiedza ta pozwoli spokojnie przebrnąć przez proces odprawy. Pozostawienie w domu lub umieszczenie w bagażu rejestrowanym niektórych przedmiotów może zapobiec tworzeniu się niepożądanych i niezręcznych sytuacji. Dzięki odpowiednio przygotowanej liście można uniknąć wiele stresu.
2. Pakowanie walizki i dostosowanie do się do określonych wymiarów.
Bagaż podręczny, jak i ten który wędruje do luku bagażowego powinien być dostosowanych, do opisanych w regulaminie przewoźnika parametrów. Podczas wyboru walizka warto zwrócić uwagę na jego szerokość, wysokość głębokość, a także wagę końcową – po zapakowaniu. Walizką podręczna powinna być niewielka, poręczna i możliwa do umieszczenia w przeznaczonym ku temu miejscu.
3. Zapoznanie się z zasadami odprawy.
Kontrola bagażu, rewizja osobista, jak również sprawdzanie dokumentów to podstawowe czynności wykonywane przez strażników znajdujących się na lotnisku. Warto również przyswoić informacje na temat przedmiotów zakazanych oraz ogólnych zasad podróżowania w poszczególnych krajach.
4. Wybór odpowiedniego stroju na czas podróży.
Najważniejszym jest, by ubranie było wygodne i komfortowe. Warto wyposażyć się w coś ciepłego, gdyż długa podróż może okazać się mecząca i wyziębiać organizm. W samolocie często jest również uruchamiana klimatyzacja, dlatego warto ubrać skarpetki, zakryte buty i posiadać odzienie z długim rękawem.
5. Używanie sprzętów elektronicznych.
Na terenie samolotu, podczas podróży nie ma zakazu korzystania z urządzeń elektronicznych takich jak telefon, tablet czy laptop. Jedynym wymogiem jest uruchomienie funkcji trybu samolotowego. Tak przygotowany sprzęt nie zakłóci pracy samego samolotu, jak i osób go pilotujących.
6. Skorzystanie ze środków uspakajających.
Pierwszy lot samolotem może okazać się dość stresujący. Każdy kolejny dla wielu ludzi przynosi równie mocne emocje. Przed podróżą warto zażyć środki upajające, leki ziołowe czy preparaty na sen. Drzemka pozwoli spokojnie przetrwać kilka godzin na pokładzie.
7. Przedmioty zajmujące czas.
Podczas podróży warto wykorzystać czas na realizowanie własnych zainteresowań, pracę lub inne czynności. Zajęcie się grą, czytaniem książek lub oglądaniem filmu odciągnie myśli podróżującego od stresujących myśli i emocji.
8. Rozprostowywanie ciała.
Podczas podróży warto rozprostować ciało. Wyjście do toalety lub chwilowe podniesienie się z krzesełka przyniesie wiele korzyści dla szkieletu i mięśni turysty.
9. Guma podczas lotu.
W trakcie podróży, a w szczególności podczas startów i lądowania odczuwalna jest różnica ciśnień. Wówczas zatykają się uszy, może zakręcić się w głowie lub podróżujący odczuwa suchość w ustach. Skutecznym środkiem zapobiegawczym jest rzucie gumy i częste przełykanie śliny.

Zobacz także: Ile trwa lot do Barcelony z Polski?

Redakcja lotmp.pl

Naszym celem jest dostarczanie inspirujących treści, które wzbogacą Twoje codzienne życie. Odkryj z nami świat domu, turystyki, zakupów, rekreacji, zdrowia i innych tematów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Gdzie wyjechać na ferie zimowe?