lotmp.pl

Blog ogólnotematyczny o rekreacji i stylu życia

zajęcia fitness
Turystyka

Najlepsze ćwiczenia na odchudzanie

Na pewno mniej więcej zdajesz sobie sprawę z tego, jak schudnąć i co zrobić, by wyszczuplić i wysmuklić swoją sylwetkę. W teorii wszystko zdaje się być całkiem proste. Musisz po prostu jeść zdrowo i odrzucić wszystkie tuczące pokarmy, a w wolnym czasie przestać oglądać telewizję na rzecz jakiejś aktywności fizycznej. Zwykle w dzisiejszych czasach to jednak z ruchem mamy dużo większy problem. Potrafimy jeść w miarę zdrowo, gorzej jednak z tą aktywnością.

Jakie zajęcia fitness są najbardziej skuteczne?

Gdy wracasz totalnie wymęczona po stresującym dniu w pracy, ostatnią rzeczą, na którą masz ochotę, są zajęcia fitness. A mimo wszystko właśnie w takich chwilach rzeczywiście powinnaś się do nich zmusić. Wbrew pozorom nawet krótki trening może przywrócić ci naturalną energię i witalność. Musisz tylko jakoś się do niego zachęcić i po prostu go wykonać. Różnicę poczujesz od razu.

zajęcia fitness

Ruszaj na zajęcia fitness!

Skończ zatem z wymówkami. Odchudzanie nabierze znacznie szybszego tempa, jeżeli tylko do zdrowej diety dodasz jakąkolwiek porcję ruchu. A tego ruchu nie musi być wcale wiele. Nie musisz od razu ustalać sobie żmudnego i czasochłonnego planu treningowego, którego i tak nie zdołasz zrealizować, zwłaszcza jeśli twoją głowę zaprzątają inne obowiązki. Dostosuj typ aktywności do swojego planu dnia – nigdy odwrotnie. Jeżeli tylko z samego rana masz czas na to, by trochę poćwiczyć, najprawdopodobniej nie będzie ci się chciało jeździć do żadnych klubów fitness, tak więc kupowanie karnetu na siłownię w tym przypadku nie będzie mieć sensu. A zwykłe bieganie czy zajęcia fitness odbywające się zdalnie też mogą być świetne. Nie istnieją jedne dobre ćwiczenia na odchudzanie, ponieważ każda aktywność pozwala ci spalać jakieś kalorie.

zdrowie-kobiety.pl