lotmp.pl

Blog ogólnotematyczny o rekreacji i stylu życia

Turystyka

Najciekawsze miejsca na Pomorzu

W ostatnich latach bardzo popularne stały się wszelkiego rodzaju wycieczki. Idealnie sprawdzają się wycieczki w miejsca bliskie, wśród których można na przykład wymienić Pomorze. Wiele osób zastanawia się, jakie są najciekawsze miejsca na Pomorzu. Warto się tego dowiedzieć.

Dom na głowie

Ciekawe miejsca na Pomorzu to na przykład dom na głowie, który znajduje się w Szymbarku. Jest to bardzo popularna atrakcja turystyczna, którą warto zobaczyć. Dom na głowie jest tradycyjnym domem kaszubskim, który został odwrócony. Można zwiedzać go w środku oraz zobaczyć, jak wygląda od drugiej strony. Dzięki temu można poznać inną perspektywę, która również jest bardzo ciekawa. Dom na głowie to atrakcja, która z całą pewnością zachwyci wiele osób, zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Jezioro Otomińskie

Na Pomorzu można znaleźć bardzo wiele jezior, które mają malowniczy charakter. Wśród nich przede wszystkim wyróżnia się Jezioro Otomińskie, które znajduje się w takiej miejscowości jak Otomin. Jest to bardzo piękny zbiornik wodny, który znajduje się w otoczeniu malowniczych lasów. W trakcie trwania jesieni z powodzeniem można w nich zbierać grzyby. Nad jeziorem można znaleźć liczne restauracje, w których można spożyć posiłek z pięknym widokiem. Warto skorzystać z takiego rozwiązania, jeśli tylko ma się taką możliwość.

Zamek w Malborku

W Polsce na Pomorzu znajduje się również bardzo wiele atrakcji historycznych. Wśród nich można między innymi wymienić Zamek Krzyżacki w Malborku, który jest jednym z największych tego rodzaju zamków w całej Europie. Budowla prezentuje się bardzo okazale. Znajduje się w niej również muzeum, co sprawia, że bez większych problemów można zwiedzać ten obiekt. Wokół zamku znajdują się także liczne tereny zielone, które zachwycają wszystkich swoim niepowtarzalnym wyglądem oraz charakterem. Warto je zobaczyć chociaż raz.

Bazylika Mariacka

Będąc na Pomorzu warto również zwiedzić taki obiekt jak Bazylika Mariacka, który jest jednym z największych kościołów w tej części kraju. Bazylika prezentuje się bardzo okazale oraz można w niej znaleźć fantastyczną architekturę. Każdy powinien zobaczyć ten obiekt, ponieważ jest to doskonała lekcja historii, z którą warto się zapoznać podczas pobytu na Pomorzu. Bazylikę Mariacką warto również zobaczyć wieczorem, kiedy zostanie ona w atrakcyjny sposób oświetlona. Jest to bardzo polecane rozwiązanie.

Park Oliwski

Wśród najciekawszych miejsc na Pomorzu z całą pewnością można również wymienić Park Oliwski, który cieszy się bardzo dużą popularnością wśród wielu osób. W parku tego rodzaju można znaleźć bardzo wiele fantastycznych okazów roślin, które bez wątpienia zachwycą swoim wyglądem wszystkie osoby odwiedzające tego typu obiekt. Oprócz tego na terenie parku można znaleźć również staw oraz wodospad, co będzie dodatkową atrakcją. Warto odwiedzić to miejsce, jeśli tylko posiada się taką możliwość.

Molo w Sopocie

Bardzo polecanym miejscem do odwiedzenia na Pomorzu z całą pewnością jest również molo w Sopocie. Jest to jeden z największych tego rodzaju obiektów w całej Polsce, dlatego na pewno warto go zobaczyć. Oprócz tego w takim mieście jak Sopot znajduje się również szereg innych atrakcji. Wśród nich można przede wszystkim wymienić główną ulicę miasta, którą jest ulica Bohaterów Monte Cassino. Znajdują się tam liczne sklepy, restauracje, a nawet kino. Na głównym placu miasta znajduje się również atrakcyjna fontanna, a także przygotowane miejsca do siedzenia.

Klif w Orłowie

Kolejnym miejscem, które warto zobaczyć na Pomorzu z całą pewnością będzie klif w Orłowie. Miejsce to jest bardzo atrakcyjne, dlatego z całą pewnością warto je odwiedzić. W Orłowie znajduje się zarówno klif, jak i niewielkie molo. Warto się tam wybrać na spacer, ponieważ wzdłuż morza ciągnie się promenada, którą z powodzeniem można spacerować. W Orłowie znajdują się również liczne restauracje, w których można odpocząć oraz spożyć posiłek z widokiem na morze. Będzie to fantastyczne rozwiązanie dla wielu osób, dlatego warto z niego skorzystać, jeśli tylko ma się taką możliwość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *