lotmp.pl

Blog ogólnotematyczny o rekreacji i stylu życia

Turystyka

Kursy językowe za granicą – dlaczego warto z nich skorzystać?

Kursy językowe za granicą od kilku lat są coraz bardziej popularne zarówno wśród dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Jest to bowiem jeden z efektywniejszych sposobów, by szybko nauczyć się języka oraz by nie bać się nim „operować” w codziennym życiu. Dlaczego warto skorzystać z takiej formy nauki i jak to wygląda w praktyce? Odpowiedź poniżej.

Kursy językowe za granicą

Kursy językowe za granicą organizowane są zarówno przez polskie, jak i zagraniczne szkoły językowe w wielu krajach. Osoby, które chcą nauczyć się języka angielskiego zazwyczaj wybierają Anglię, osoby zainteresowane językiem hiszpańskim często wybierają Hiszpanię oraz okoliczne wysypy typu Fuertaventurę, Gran Canarie itp. Najlepszy sposób, by nauczyć się z kolei języka francuskiego – to wyjazd do samej Francji lub Belgii – tam bowiem istnieje sporo szkół, które oferują wiele ciekawych ofert przyszłym kursantom.

Jak taki kurs wygląda w praktyce?

Osoby, które chcą rozpocząć swoją naukę od podstaw, zazwyczaj wolą wszystkie formalności zorganizować na miejscu. Wówczas należy się wybrać do agencji, które organizują takie kursy językowe za granicą. Prawie w każdym dużym mieście w Polsce istnieje przynajmniej kilka profesjonalnych, renomowanych miejsc, gdzie można się zgłosić. Po wypełnieniu stosownych formularzy, krótkiej rozmowie kwalifikacyjnej i uzgodnieniu wszystkich szczegółów (typu termin wyjazdu, czas jego trwania, kraj) i wpłaceniu zaliczki – oczekuje się dnia, w którym rozpocznie się jedna z ciekawszych przygód życia. Na taki kurs można wybrać się bowiem na kilka tygodni, a nawet kilka miesięcy – im dłuższy tym jego skuteczność jest o wiele lepsza.

Co czeka kursantów na miejscu?

Takie wyjazdy zazwyczaj odbywają się przynajmniej w kilkuosobowych grupach. Dzięki temu wiele osób czuje się pewniej, iż w razie czego ma Polaków oraz polski język „przy sobie”. Po przybyciu na miejsce do kraju, w którym kursant rozpoczyna swój kurs językowy – następuje zakwaterowanie. I tu możliwości jest kilka. Kursanci mogą wybrać akademik, dom u rodziny na miejscu lub hotel. Najczęściej poleca się im pierwszą lub drugą opcję, gdyż one pozwalają ćwiczyć język na co dzień oraz poznawać lokalne zwyczaje. Następnie odbywa się spotkanie organizacyjne, na którym klienci dostają szczegółowy plan nauki, w którym to ściśle jest opisane jak będą wyglądać ich zajęcia oraz w jakich godzinach. Zazwyczaj nauki jest dość sporo – od 4 do 8 godzin dziennie. Jednak nie wygląda to tak jak nauka w polskich szkołach, czyli siedzenie w ławce i uważne słuchanie wykładowcy. Bardzo często są to zajęcia praktyczne, na których odgrywa się różnego rodzaju scenki z życia codziennego typu zakupy w sklepie, wysłanie listu na poczcie, założenie konta w banku, zapytanie się policjanta o drogę itp. Dzięki takim konwersacjom można o wiele więcej zapamiętać oraz szybciej przyswoić słownictwo. Po nauce grupy językowe często spędzają czas wspólnie na zwiedzaniu miasta i okolic, na wspólnych wycieczkach, na próbowaniu lokalnych dań oraz poznawaniu nowych ludzi. Tak naprawdę w takich sytuacjach również można wiele się nauczyć – szczególnie slangu, którym posługuje się wiele osób na co dzień.

Ile kosztuje taki kurs i kiedy najlepiej się na niego wybrać?

Kursy językowe poza granicami naszego kraju wiążą się z dość dużymi kosztami. W zależności od terminu, czasu trwania takiego kursu, zakwaterowania oraz poziomu nauki – ceny wyjazdów wahają się od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Poza tam na miejscu kursanci również potrzebują sporo gotówki na swoje przyjemności, co oznacza, że trzeba wziąć ze sobą spore kieszonkowe. Zdecydowanie najlepiej jest zdecydować się na taki wyjazd w miesiącach letnich. Wówczas pogoda w wielu krajach jest naprawdę piękna, co oznacza, że można połączyć pożyteczne z przyjemnym i pryz okazji zrobić sobie wakacje w ciekawym, wyjątkowym miejscu. Są osoby, które wolą np. wyjechać w miesiącach zimowych, gdyż uważają, że w tym czasie nic ich nie będzie rozpraszać od nauki i będą mogli więcej czasu poświęcić na przyswajanie wiedzy.