lotmp.pl

Blog ogólnotematyczny o rekreacji i stylu życia

pierścionek zaręczynowy
Lifestyle

Jak zorganizować idealne zaręczyny?

Dla każdego tak naprawdę idealne zaręczyny oznaczają co innego. Jedni marzą o hucznym wydarzeniu, podczas którego obecni będą wszyscy najbliżsi, inni chcą to zrobić tradycyjnie, tylko we dwoje. Zaręczyny bardzo przeżywają panowie, którym zależy, by była to wyjątkowa, piękna chwila. O czym warto więc pamiętać?

Oprawa ma znaczenie

Bez względu na to, czy panowie oświadczają się na romantycznej kolacji w pięknej i drogiej restauracji, czy też na romantycznych wakacjach poza granicami naszego kraju, warto w miarę możliwości zadbać o to, by było to wydarzenie wyjątkowe, oryginalne i ciekawe. Dobrze jest, gdy mężczyzna oświadczy się swojej ukochanej w chwili, gdy wybranka najmniej się tego spodziewa. Warto wcześniej pomyśleć o odpowiednim ubiorze (np.: o garniturze lub chociaż eleganckich spodniach i koszuli), o kwiatach, oprawie muzycznej i oczywiście o pięknym, wyjątkowym pierścionku zaręczynowym.

Pierścionek zaręczynowy

Jak się okazuje w praktyce, wcale nie tak łatwo kupić ukochanej wyjątkowy, oryginalny pierścionek zaręczynowy. Wielu mężczyzn po prostu nie zna się na rodzajach złota, nie do końca wie, czym różnią się poszczególne kamienie, oraz co najważniejsze, jaki rozmiar pierścionka wybrać, by mieć pewność, że będzie idealnie pasował na palec przyszłej narzeczonej. Panowie zdecydowanie w tej kwestii stawiają także na klasykę, czyli wybierają żółte złoto, które jest bardzo szlachetne, eleganckie i pasuje do wszystkiego. Warto jednak wziąć pod uwagę przy wyborze pierścionka to, w czym czują się panie najlepiej. Jedne bowiem przepadają za minimalistyczną, delikatną biżuterią, inne z kolei, wolą duże i rzucające się w oczy błyskotki. Warto wziąć to wszystko pod uwagę na zakupach u jubilera.

Kamień ma znaczenie

Pierścionki z przeróżnymi kamieniami bardzo często wybierane są na zaręczyny. Bezapelacyjne dominują tu diamenty, które uchodzą za jedne z najbardziej szlachetnych kamieni na świecie. Jak wiadomo nie od dziś, są one uwielbiane przez kobiety i to w każdym wieku. Niektórzy panowie decydują się jednak na dość nietypowe pierścionki z kolorowymi kamieniami. Rubin, szmaragd, szafir, onyks, perła – zdecydowanie dobrze się prezentują również w pierścionkach zaręczynowych o niespotykanych formach i kształtach.

Ile warto wydać na dobry pierścionek?

Przeglądając oferty znanych jubilerów, można dostrzec, iż wyjątkowe i dobrze wykonane pierścionki zaręczynowe można kupić nawet za kilkaset złotych. Przeważnie panowie dysponują na ten cel budżetem w granicach od około 2000 zł – 4000 zł. Panowie, którzy chcą kupić swojej partnerce bardzo oryginalny i unikatowy pierścionek, mogą odwiedzić znanych i popularnych na całym świecie jubilerów, którzy w swojej kolekcji posiadają bardzo drogą i unikatową biżuterię. W tym przypadku trzeba się liczyć ze znacznie większym wydatkiem. Pierścionek zaręczynowy od światowej sławy jubilera w Krakowie kosztuje bowiem nawet i kilkadziesiąt tysięcy złotych. Panie, które otrzymają taki prezent mogą być jednak pewne, iż posiadają model unikatowy i niepowtarzalny.