lotmp.pl

Blog ogólnotematyczny o rekreacji i stylu życia

Zakupy

Jak zadbać o formę na wiosnę?

Zimowa pora nie sprzyja utrzymaniu prawidłowej kondycji fizycznej, ani też psychicznej. Krótkie dni, brak słońca i niska temperatura mogą skutecznie zniechęcać do ruchy, zachęcają natomiast do sięgania po kaloryczne przekąski. Jak zadbać o formę na wiosnę, zarówno fizyczną, jak i psychiczną?

Zdrowa dieta na wiosnę

Pierwszym krokiem do utrzymania dobrej formy jest zmiana nawyków żywieniowych. Zdrowe odżywianie przekłada się nie tylko na poprawę wyglądu, ale również samopoczucia. Należy całkowicie wykluczyć z jadłospisu słodycze, słone przekąski, dania gotowe czy słodkie napoje. W ich miejscu powinny pojawić się duże ilości warzyw i owoców (wiosną pojawia się ich w sklepach coraz więcej), świeżo wyciskane soki, chudy nabiał i mięso. Warto postawić na produkty pełnoziarniste, dające na długo uczucie sytości. Bardzo istotna jest regularność – zamiast jednego czy dwóch posiłków dziennie, należy spożywać ich przynajmniej 4, a najlepiej 5. Dzięki temu można uniknąć spadków cukru we krwi i napadów wilczego głodu.

Codzienna dawka ruchu

W kontekście dbania o formę, nie można zapominać o codziennej dawce ruchu. W razie niepogody pozostają ćwiczenia w domowym zaciszu, na przykład półgodzinny fitness do energetyzującej muzyki. Jeśli jednak pogoda sprzyja, warto wyjść z domu, aby poćwiczyć w plenerze. Doskonałym rozwiązaniem na wiosnę będzie jazda na rowerze bądź na rolkach. Z czasem można pokonywać coraz dłuższe trasy, co jest nie tylko bardzo zdrowe, ale również przyjemne. Odważniejsi mogą też sięgnąć po deskorolki, na których nauka jazdy co prawda nie jest prosta, jednak nabywając podstawowe umiejętności, można wyćwiczyć nie tylko ciało, ale i prawidłową koordynację ruchową. Ciekawą opcją jest też bardzo modna w ostatnim czasie hulajnoga, jednak aby przynosiła ona oczekiwane efekty, nie należy wybierać modelu elektrycznego.

Zmiana image na wiosnę

Dbanie o formę wiosną nie ogranicza się wyłącznie do modelowania sylwetki czy zmiany nawyków żywieniowych. Warto także zrobić coś dla siebie, myśląc o własnym wyglądzie. Na wiosnę dobrze jest zmienić image – wystarczy udać się do fryzjera, który dobierze odpowiednią, modną fryzurę. Wiosna to także doskonały czas na wymianę garderoby – zimowe ubrania można już schować głęboko do szafy, bowiem przyszła pora na lżejszą, przewiewną odzież i letnie obuwie. W tym sezonie dużą popularnością cieszą się pastelowe kolory oraz duże, wyraziste wzory. Dobrze jest pozwolić też sobie na odrobinę relaksu – wizyta u kosmetyczki czy w salonie SPA wydaje się być doskonałym pomysłem. Dzięki temu można zadbać nie tylko o własny wygląd, ale również o dobre samopoczucie, poprawiając tym samym własną kondycję psychiczną.

Przygotowania do lata opierają się przede wszystkim na zadbaniu o swoją formę. O ile zimą rzadko wychodzi się z domu, o tyle wiosna i lato to doskonały czas, aby żyć pełnią życia. Wystarczy kilka prostych zmian dnia codziennego, aby móc zadbać o siebie zarówno w aspekcie fizycznym, jak i psychicznym. Zdrowa dieta, regularna aktywność fizyczna i zmiana własnego image – to właśnie klucz do sukcesu!