lotmp.pl

Blog ogólnotematyczny o rekreacji i stylu życia

Turystyka

Jak szukać last minute – podpowiedź dla tych, którzy chcą wyruszyć szybko na wakacje

Jak szukać last minute? – to pytanie bardzo często pojawia się na różnych forach podróżniczych oraz na blogach osób, które dają praktyczne rady swoim obserwatorom. Wielu Polaków bardzo polubiło wyjeżdżać na wakacje z dnia na dzień, dlatego też ta forma szukania wyjazdów bardzo im odpowiada. Co warto o niej wiedzieć i dlaczego z last minute korzysta tyle osób? Odpowiedź poniżej.

Jak szukać last minute?

Wbrew pozorom znalezienie takich tanich i szybkich wakacji wcale nie jest takie skomplikowane. Na popularnych wyszukiwarkach znaleźć można oferty wyjazdów praktycznie z dnia na dzień. Koszt takiego urlopu jest zdecydowanie mniejszy, niż w przypadku wakacji organizowanych z rocznym wyprzedzeniem. Dlaczego? Zazwyczaj last minute to wyjazdy, z których zrezygnowały inne osoby, w związku z czym linie lotnicze, hotele i biura podróży wolą odsprzedać taką ofertę po niższej cenie niż mieć kompletnie puste miejsce.

Last minute w biurze podróży

Osoby, które są zainteresowane takimi wakacjami, bez problemu znajdą oferty last minute również w tych znanych i popularnych biurach podróży. Co ciekawe, jest ich tak dużo, że każdy zainteresowany może nawet wybrać kierunek, dokąd chciałby się udać. Bardzo często last minute występuje do krajów takich jak: Egipt, Turcja, Tunezja, Hiszpania czy Grecja. Trzeba jednak pamiętać, że wówczas należy się dostosować co do terminu, a nawet i noclegu.

Wakacje z drugiej ręki

Na portalach społecznościowych oraz na forach podróżniczych także można znaleźć oferty bezpośrednio od osób, które takie wakacje kupiły i chcą je odsprzedać. Zdarza się bowiem tak, że nie można wyjechać na wymarzony urlop z powodu choroby, pracy czy z powodów rodzinnych. Wówczas warto je odsprzedać po niższej cenie komuś, kto z nich skorzysta niż stracić i urlop i pieniądze jednocześnie. Koszty związane ze zmianą danych takiego wyjazdu są niewielkie, a satysfakcja obu stron gwarantowana.

Kierunki mniej oblegane

Takie last minute bardzo często organizują nawet same biura podróży, by zachęcić klientów do podróżowania w mniej oblegane kierunki, które np. w danym roku cieszą się mniejszym powodzeniem niż inne. Wówczas organizują one bardzo duże promocje na takie wakacje, do których przekonuje się w ostatnim czasie wiele osób. Szczególnie z takich ofert korzystają osoby starsze oraz ci, którzy są bardzo zajęci zawodowo i nie zawsze mogą z dużym wyprzedzeniem zaplanować sobie swój urlop. Wówczas decydują się na wyjazd z dnia na dzień.

Jak widać z powyższego, nie zawsze dobrym rozwiązaniem jest wykupywanie urlopu na rok wcześniej. Czasami warto zostawić taki wyjazd kompletnie na ostatnią chwilę, by móc skorzystać z naprawdę ciekawej oferty w bardzo przystępnej cenie. Osoby zainteresowane lat minute powinny poszukać najpierw takich ofert na stronach internetowych podróżniczych oraz w biurach podróży. Dobrze jest także zerknąć na różne fora internetowe, gdzie jak wspomniano powyżej również można znaleźć od ręki tanie wakacje, które odsprzedają inni.