lotmp.pl

Blog ogólnotematyczny o rekreacji i stylu życia

Jak dopasować kosmetyki do cery naczynkowej
Lifestyle

Jak dopasować kosmetyki do cery naczynkowej?

Cera naczynkowa ze względu na pękające naczynia krwionośne, które występują pojedynczo lub tworzą całe sieci (tzw. pajączki), jest dość problematyczna w pielęgnacji, wymaga zastosowania odpowiednich preparatów kosmetycznych. Środki pielęgnacyjne powinny przede wszystkim mieć taką formułę, która wzmocni naczynia krwionośne na tyle, żeby nie pękały, a obecny problem nie pogłębiał się za bardzo.

Jak pielęgnować cerę naczynkową?

Cera naczynkowa jest dość wymagająca w pielęgnacji i wymaga stosowania kilu niezwykle istotnych zasad. Przede wszystkim skóra powinna być oczyszczana bardzo delikatnie, bez pocierania i stosowania szorstkich gąbek czy szczotek. Krem wybielający czy tonik do cery naczynkowej nie może posiadać nawet śladowych ilości kwasów AHA, czy BHA. W tym przypadku należy również unikać peelingu mechanicznego czy wyciskania pryszczu i zaskórników.
A opalanie? W przypadku posiadaczy cery naczynkowej jest dozwolone, jednak niezbędne jest stosowanie przy tym kremów z wysokim filtrem. Ochrona twarzy niezbędna jest również z mroźne dni.

Przy cerze naczynkowej, aby nie dochodziło do pękania naczynek, należy zadbać o solidne nawodnienie, a także mocno ograniczyć spożywanie pikantnych postaw czy picia napoi alkoholowych. Niezbędne jest również stosowanie dobrej jakości kosmetyków, dedykowanych do stosowania przez osoby z cerą naczynkową.

Jakie kosmetyki wybrać dla cery naczynkowej?

W kosmetykach przeznaczonych do stosowania przy cerze naczynkowej bardzo ważne jest to, by zawierały w sobie składniki, które będą wzmacniały naczynia krwionośne, a także rozjaśniały skórę. Kosmetyki powinny również nawilżać oraz odżywiać. Jakie składniki powinien zawierać w sobie krem, serum czy tonik do cery naczynkowej? Przede wszystkim warto stawiać na preparaty bogate w witaminy K, PP czy C. Świetnie sprawdzi się również ekstrakt z wąkroty azjatyckiej, kocanka włoska czy kasztanowiec. Dobrym rozwiązaniem dla skóry będzie również arnika górska, oczar wirginijski czy miłorząb japoński.

W przypadku wystąpienia podrażnień konieczne jest zastosowanie kosmetyków o właściwościach łagodzących, najlepiej zawierających kwas laktobionowy, d-panthenol lub aloes.

Postawę pielęgnacji przy skórze naczynkowej stanowi również krem wybielający, likwidujący przebarwienia skórne, o właściwościach wzmacniających i ochronnych. Najlepiej by krem miał SPF50 – taki sprawdzi się zarówno zimą, jak i latem. W rozjaśnianiu i wyrównywaniu kolorytu skóry dobrze sprawdzą się kosmetyki wzbogacone o witaminę C czy lukrecję.