lotmp.pl

Blog ogólnotematyczny o rekreacji i stylu życia

Turystyka

Hamburg atrakcje turystyczne o których warto pamiętać wyjeżdżając do Niemiec

Hamburg to drugie co do wielkości miasto Niemiec. Leży na północy kraju, znajduje się tutaj największy niemiecki port. Struktura miasta poprzecinana jest licznymi kanałami dwóch rzek: Łaby i Alster. Dzięki ich rozgałęzieniom obecność wody w centrum jest nie do przeoczenia, a za jej sprawą Hamburg sprawia wrażenie mniejszego i bardziej urokliwego.
Uliczne knajpki przeplatają się tutaj z odważnymi propozycjami architektonicznymi. Wiele niemieckich miast jest z powodu takich eksperymentów w budownictwie bardzo niespójnych, w tym przypadku udało się jednak zachować ład. Rozmach w podejmowanych działaniach jest widoczny, jednakże zachowano jakąś myśl przewodnią.

Hamburg atrakcje turystyczne trzeciego, największego portu w Europie

W Hamburgu czas płynie jakby wolniej i mimo obecności turystów panuje tutaj spokój. Może to za sprawą bliskości wody, albo ze względu na otwartość mieszkańców zwiedza się go tak przyjemnie.
Poniżej prezentujemy listę godnych uwagi miejsc przyjaznych podróżnikom.

1. Speicherstadt – Miasto Spichlerzy
To charakterystyczny obszar z ponad stuletnią historią w pobliżu portu. Znajdujące się tu zabudowania to kompleks ściśle powiązanych ze sobą magazynów, których cechą szczególną jest styl wilhelmińskiego gotyku ceglanego. Czerwona cegła, mnogość ornamentów i wieżyczek niezmiennie przyciągają spojrzenia zwiedzających. Tę niezwykłą dzielnicę przecinają kanały nad którymi wdzięcznie prezentują się kładki i większe mosty. Całość została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

2. Alter Elbtunnel – tunel poniżej poziomu rzeki
Miejscem bez wątpienia wartym odwiedzenia jest Alter Eldtunnel. To rozwiązanie niezwykle innowacyjne jak na 1907 rok, kiedy to zostało zbudowane. Z tunelu korzystać można od 1911 roku, ma on 426 metrów i znajduje się na głębokości 24 m. Dostosowany jest do użytku zarówno dla pieszych jak i samochodów. Ze względu na ograniczoną szerokość ruch dwuśladów udostępniany jest od rana w jedną stronę, a po południu w drugą.
Chcąc skorzystać z Alter Eldtunnel będąc kierowcą należy udać się do jednej z czterech specjalnie zaprojektowanych wind samochodowych. Idąc pieszo można podziwiać ozdobne płytki występujące w odstępach na ścianach całej podziemnej trasy.

3. Miniatur Wunderland – czyli świat w miniaturze
Choć parków miniatur jest od groma, to na ten jeden warto poświęcić chwilę. W 2000 roku bracia Braun wpadli na pomysł stworzenia pigułki świata w jednym z zabytkowych spichlerzy Speicherstadt. Jak się później okazało był to strzał w dziesiątkę, bowiem dziś w kolejce po bilet ustawiają się praktycznie wszyscy przyjezdni.
Muzeum miniatur stało się jedną z głównych atrakcji Hamburga. Wykonane z niezwykłą precyzją modele słynnych zabudowań miast budzą podziw odwiedzających, ponadto znajdująca się tutaj makieta kolejowa jest najdłuższa na świecie.

4. Elbphilharmonie – kontrowersyjna filharmonia
Przyglądając się licznym fotografiom miasta uwagę przykuwa budynek o przedziwnej, szklanej formie przywodzącej na myśl wzburzone morze lub falujący na wietrze żagiel. To budząca duże kontrowersje jedna z największych i najlepiej zaprojektowanych pod względem akustycznym filharmonii świata. Dzięki zastosowaniu drobinek metali, okna tego ogromnego skupiska sal koncertowych nawigują wpływające do portu statki. Odwiedzając to miejsce warto wjechać na poziom Plaza, gdzie znajduje się taras widokowy na spektakularną panoramę Hamburga.

5. Dzielnica St. Pauli
Interesującą miejscówką na spędzenie udanego wieczoru jest tętniąca życiem przez całą noc dzielnica St. Pauli. Piwo, koktajle, plaża, kluby i food trucki, czego chcieć więcej?
Co ciekawe Reeperbahn najbardziej rozrywkowa ulica miasta na której grali nawet Beatlesi, niegdyś była jedynie częścią przedmieścia marynarzy o wątpliwej renomie.

Dlaczego Hamburg warto wybrać na cel swojej podróży?

Niewiarygodny klimat pośród zgiełku wielkiego miasta to jest to co stanowi wartość tej destynacji. Dojazd nie sprawia problemu, można tu dotrzeć zarówno drogą powietrzną, jak i samochodem, autokarem czy koleją.
Urokliwe industrialne uliczki z przepływającymi gdzieniegdzie odnóżami rzek, awangardowe budynki przeplatane perłami niemieckiego historyzmu, a wszystko to na wyciągnięcie ręki.