lotmp.pl

Blog ogólnotematyczny o rekreacji i stylu życia

Co spakować na wyjazd? Poradnik
Turystyka

Co spakować na wyjazd polski i zagraniczny?

Przygotowania do wyjazdu należy rozpocząć odpowiednio wcześnie, żeby mieć wystarczający zapas czasu. Należy pamiętać, że nie istnieje jedna sprawdzona metoda pakowania bagażu. Są jednak pewne zasady, których lepiej się trzymać. W poniższym artykule podpowiadamy, co spakować na wyjazd.

Doradzamy, co spakować na wyjazd

Najważniejsze są oczywiście dokumenty, które pozwolą ci wejść na pokład statku, samolotu lub innego środka transportu. Niestety wiele osób zajmuje się mało ważnymi sprawami, a zapomina o dokumentach. Warto się upewnić, że dowód osobisty jest ważny. Sprawdź też, jaki jest termin ważności paszportu, jeśli lecisz do innych krajów spoza Unii Europejskiej, takich jak Egipt lub Indie.

Posiadani wizy w wielu lokalizacjach jest także bardzo ważne. Żeby podróżować musisz wykonać też obowiązkowe szczepienia. Międzynarodowe Świadectwo Szczepień potwierdza ich wykonanie. Warto także zaopatrzyć się w dolary lub euro, niezależnie od tego, gdzie się udasz. Złotówki najlepiej wymienić w Polsce po atrakcyjnym kursie. W tym artykule wyjaśniamy co spakować na wyjazd polski i zagraniczny. Nie można zapomnieć o telefonie, ładowarce i akcesoriach (np. słuchawkach czy power banku). Kontakt ze światem jest najważniejszy i jakoś trzeba go utrzymywać. Pamiętaj, żeby naładować całkowicie baterię przed podróżą.

Kraje Bliskiego Wschodu – co się do nich zalicza?

Elektronika

Osoby, które mają zwyczaj zostawiania ładowarki w kontakcie, powinny od razu po ładowaniu schować sprzęt do torby podróżnej. Przed wyjazdem warto także sprawdzić u operatora, czy połączenia w roamingu włączą się samoistnie. Trzeba się też koniecznie dowiedzieć jaki jest limit transferu danych za granicą. Dobrym pomysłem jest także zakup wodoodpornego etui, które zabezpieczy telefon przed wodą i piaskiem. Należy również spakować powerbanka na wypadek, gdyby bateria się rozładowała. Osoby, które robią zdjęcia muszą też wziąć aparat fotograficzny. Piękne zdjęcia z wakacji przywołują wspomnienia, dlatego warto je robić. Można je potem wywołać w dużym formacie i stworzyć z nich cudowną fotoksiążkę. Zdjęcia można także zrobić telefonem, dlatego profesjonalny aparat fotograficzny nie jest potrzebny.

Inne pomysły, co spakować na wyjazd

Niezależnie od kierunku podróży, przyda się apteczka, w której powinny się znaleźć przede wszystkim plastry na skaleczenia oraz leki przeciwgorączkowe i przeciwbólowe. Jest to absolutne minimum, ale można się jeszcze wyposażyć w maść antybakteryjną i spray antyseptyczny. Jeśli nie wiesz co spakować na wyjazd, to pomyśl, co jest dla ciebie najważniejsze i bez czego absolutnie nie możesz się obejść. Alergicy muszą oczywiście pamiętać o spakowaniu leków, które stosują na co dzień. Plastry na pęcherze mogą się przydać, jeśli zamierzasz w czasie wakacji dużo chodzić po górach lub zwiedzać. Wybierając się do Afryki lub innych egzotycznych krajów, weź ze sobą elektrolity. Są w formie proszku lub musujących tabletek, dlatego można je bardzo łatwo i szybko rozpuścić w wodzie. Dobrze jest także wziąć nifuroksazyd, który może pomóc przy zatruciu wywołanym bakteriami. Może się okazać, że nic z tego nie będzie potrzebne, ale lepiej się odpowiednio zabezpieczyć. Warto również spakować kosmetyczkę, w której zmieści się krem do twarzy, żel antybakteryjny, pasta do zębów i pomadka z filtrem ochronnym.

Po przeczytaniu tego artykułu powinieneś już wiedzieć, co spakować na wyjazd – bezpiecznej i udanej podróży!

Jaki prezent dla podróżnika będzie odpowiedni?