lotmp.pl

Blog ogólnotematyczny o rekreacji i stylu życia

Firany deszczyk
Dom

Firany deszczyk – uniwersalna i ponadczasowa dekoracja okien

Firany nigdy nie wyjdą z mody – wszystko dlatego, że stanowią one nie tylko piękną ozdobę wnętrz, ale również odgradzają pomieszczenie, a tym samym osoby w nim przebywające od świata zewnętrznego. Obecnie w sklepach możemy dostać różnego rodzaju firany, przy czym niektóre z nich to bardzo nowoczesne modele. Tymczasem ci, którzy chcieliby dochować wierności tradycji, mogą zdecydować się na firany deszczyk. Co takiego jest w firanach deszczyk, że jest to prosta, lecz ponadczasowa dekoracja?

Lekkie i delikatne

Firany deszczyk prezentują się na oknach bardzo subtelnie. Mogą one być nieco krótsze – wtedy idealnie pasują one do okien, które znajdują się w kuchni. Niemniej jednak firany deszczyk mogą być również długie, a wtedy pięknie ozdobią salon lub nawet drzwi balkonowe. Wyglądają one bardzo lekko, stąd świetnie sprawdzają się w szczególności latem, gdy chętnie rezygnujemy z ciężkich materiałów. Ta lekkość i delikatność sprawdzi się również zimą, ponieważ firanka deszczyk nie zatrzymuje ciepła, którego źródłem jest kaloryfer. Dlatego też osoby, które preferują długie firany, mogą pozwolić sobie na nie nawet zimą. Firanki deszczyk ograniczają nieco dostęp światła do pomieszczeń, powodując jego delikatne rozproszenie. To zaś sprawia, że pomieszczenie nie nagrzewa się za bardzo, jednak w dalszym ciągu jest ono odpowiednio oświetlone. Ma to duże znaczenie podczas upalnych dni, gdy chcemy ograniczyć nieco dostęp promieni słonecznych do naszych wnętrz, jednak z drugiej strony chcielibyśmy oglądać piękne, letnie słońce z okien naszego domu lub biura.

Piękno tkwi w prostocie

Firany deszczyk mogą układać się dowolnie, w zależności od tego, jak je udrapujemy. Fale mogą być szerokie, mogą być również wąskie, jednak zawsze będą one wyglądały doskonale. Firanka deszczyk świetnie sprawdzi się zarówno we wnętrzach urządzonych w stylu modernistycznym, jak i bardziej tradycyjnym. Co więcej, często wyposażone są one w dodatkowe ozdoby, na przykład delikatne, srebrne nitki, cekiny lub też koraliki. Wszystko po to, aby osoby, które uwielbiają ozdabiać swoje okna niebanalnymi firankami mogły zdecydować się na takie, które mają strukturę delikatnego deszczyku. Warto wyposażyć się w kilka modeli firan deszczyk, aby móc je dowolnie zmieniać i dopasowywać do aktualnego wyglądu wnętrza. Warto przy tym pamiętać, że wyglądają one efektownie również z zewnątrz, a nie tylko wtedy, gdy spoglądamy na nie z wnętrza pomieszczenia. Choć wzór deszczyku jest bardzo prosty, piękno tkwi właśnie w prostocie.