Dom
Tutaj jesteś

Czy warto wybrać białe płytki podłogowe?

12 listopada 2022 Dom białe płytki podłogowe


Przy urządzaniu łazienki należy mieć na uwadze między innymi to, w jaki sposób wykończyć podłogę. Najczęściej wybór pada na płytki. Pojawia się jednak pytanie, które wybrać. Mnogość rodzajów kolorów i wzorów sprawia, że trudno zdecydować się na konkretny model. Płytki mogą być mniej lub bardziej dekoracyjne. W przypadku łazienki bardzo ważne jest to, aby były one odporne na działanie wody, nienasiąkliwe. Mają zapewnić bezpieczeństwo poruszania się, przeciwdziałać poślizgnięciu i upadkowi. Godne polecenia są białe płytki podłogowe – https://kaflando.pl/produkt/plytki-biale-polerowane/, które dają wrażenie czystości i optycznie powiększają wnętrze.

Czy biała podłoga to dobry wybór?

Mogłoby się wydawać, że biała podłoga będzie niepraktyczna ze względu na skłonność do powstawania mocno widocznych zabrudzeń. Oczywiście jeśli zadba się o właściwą pielęgnację, to nie powinno być z tym żadnych problemów. Nawet po kilkunastu latach białe podłogi nadal mogą prezentować się bardzo efektownie. Istotne staje się szybkie usuwanie plam, które się na nich pojawiają. Kolejną kwestią jest to, aby dobrać płytki zgodnie z ich przeznaczeniem. W przypadku podłóg intensywnie eksploatowanych kluczowa staje się wysoka klasa ścieralności. Godne polecenia są białe płytki gresowe ze względu na ich wysokie walory użytkowe i estetyczne. Idealną opcją będą modele o porcelanowej powierzchni ze względu na łatwość utrzymania w czystości. Oczywiście jeśli ktoś szuka czegoś bardziej dekoracyjnego, to może zdecydować się na modele z wyżłobionymi elementami. Trzeba jednak mieć na uwadze trudniejszą pielęgnację.

Jakie wybrać białe płytki?

Przy wyborze płytek należy mieć na uwadze ich wymiary. W dużych wnętrzach świetną opcją będą małe płytki, które zapewniają ogromne możliwości aranżacyjne. Z kolei przy ograniczonym metrażu dobrym wyborem są płytki wielkoformatowe. Biały kolor optycznie powiększa wnętrze i rozświetla je. Kolejną kwestią jest to, aby zdecydować o wykończenie płytek. Powierzchnie z połyskiem odbijają światło, co oczywiście przekłada się na to, że pomieszczenie wydaje się większe niż w rzeczywistości. Z kolei matowe wykończenie najlepiej nadaje się w przypadku dużego metrażu. Zaletą białych płytek jest to, że pasują one do wszystkiego. Stanowią idealne tło, można dobrać do nich dowolne kolory. Wspaniale prezentują się w połączeniu z meblami drewnianymi. Biel i drewno to gwarancja elegancji i ponadczasowości. Jasne płytki odnajdą się w pomieszczeniach urządzonych w różnych stylach wnętrzarskich. Ciekawą opcją będzie także zdecydowanie się na kolorową fugę, przykładowo czarną, grafitową. Oczywiście może być ona także biała. Sprawdź ofertę sklepu https://kaflando.pl/.

Redakcja lotmp.pl

Naszym celem jest dostarczanie inspirujących treści, które wzbogacą Twoje codzienne życie. Odkryj z nami świat domu, turystyki, zakupów, rekreacji, zdrowia i innych tematów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Domowy magazyn energii kluczem do niezależności energetycznej