lotmp.pl

Blog ogólnotematyczny o rekreacji i stylu życia

sala bankietowa
Lifestyle

Co powinna posiadać dobra sala bankietowa?

Wesele jest bardzo wyjątkowym wydarzeniem, dlatego też tym bardziej warto poświęcić nieco cennego czasu, aby wybrać porządną salę bankietową. Wybranie odpowiedniego miejsca do organizacji wesela niestety nie jest prostym zadaniem. W Warszawie można znaleźć bardzo wiele sal weselnych, dlatego też tym bardziej warto dowiedzieć się na co zwrócić uwagę przy ich wyborze.

Wielkość sali ma znaczenie

Sala do wynajęcia w Warszawie GoParty spełniać będzie swoje zadania tylko wtedy, gdy będzie dopasowana do liczby zaproszonych gości. Jak łatwo się domyślić nie cie psuje zabawy gościom tak skutecznie, jak brak odpowiedniej przestrzeni. Pamiętać należy także o tym, że zbyt przestrzenne sale bankietowe również nie są dobrym rozwiązaniem. Kluczem do sukcesu jest wybranie takiej powierzchni, w której goście nie będą upchani i jednocześnie nie będą czuć się osamotnieni. Bardzo ważną rolę odgrywa przede wszystkim miejsce do tańczenia. Dobra sala bankietowa powinna mieć nie tylko wydzielony parkiet dla roztańczonych gości, ale również miejsce dla zespołu muzycznego lub DJ-a.

Czym wyróżnia się dobra sala bankietowa?

Porządna sala do wynajęcia w Warszawie koniecznie musi znajdować się w dogodnej lokalizacji. Bardzo wiele osób zapomina o tym, aby przewidzieć odpowiednią liczbę miejsc parkingowych. Każdy z zaproszonych gości powinien otrzymać również instrukcję, jak bezpiecznie i szybko trafić na wesele. Najlepsze sale bankietowe wyróżniają się również profesjonalną obsługą. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że jednym z najważniejszych elementów udanej zabawy jest właśnie kompleksowa obsługa wesela. W pierwszej kolejności należy skupić się oczywiście na kelnerach, którzy koniecznie muszą być doświadczeni i odpowiednio przeszkoleni. Według specjalistów od organizowania wesel na 10 gości powinien przypadać jeden kelner.

Smaczna kuchnia

Ogromną rolę na weselu odgrywa również kuchnia, a dokładniej mówiąc wyśmienite jedzenie. Wesele jest jedną z tych imprez, w której kluczową rolę odgrywa właśnie menu i wysokiej jakości potrawy. Dla wielu gości, to właśnie smaczne dania będą najlepszym wspomnieniem z hucznej imprezy. Dobrym pomysłem jest zorganizowanie wesela w restauracji, która na co dzień specjalizuje się w serwowaniu różnego typu potraw. Przed zamówieniem sali bankietowej należy dokładnie omówić wszystkie szczegóły związane z menu. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zwraca uwagę na to co je, dlatego też warto pomyśleć o dostarczeniu potraw dla wegetarian. Mało osób zdaje sobie sprawę również z tego, że ogromną rolę odgrywa kolejność podawania poszczególnych dań. Jeżeli chodzi o kuchnię, to nie można zapominać również o stole wiejskim.

Na co dodatkowo zwrócić uwagę?

Najlepsza sala do wynajęcia w Warszawie powinna zaoferować przenocowanie. W dzisiejszych czasach coraz więcej sal bankietowych umożliwia przenocowanie i komfortowe uczestnictwo w weselu. Nocleg jest wskazana zwłaszcza wtedy, gdy goście będą chcieli bawić się również na poprawinach. Miejsce noclegowe przydać może się również zmotoryzowanym gościom, którzy na wesele przybili autem i nie chcą rezygnować z alkoholu. Pamiętać należy także o tym, że liczy się nie tylko wnętrze sali bankietowej. W sezonie letnim, imprezy coraz częściej organizowane są pod gołym niebem. W takiej sytuacji najlepiej postawić na salę bankietową, która dysponuje zadbanym i pięknym ogrodem. Śluby w plenerze są doskonałym wyborem dla miłośników grillowania i biesiadowania pod gołym niebem.

Estetyczne i funkcjonalne sale

Elegancki i estetyczny wygląd jest najlepszą wizytówką każdej sali bankietowej. Jak łatwo się domyślić zaproszeni goście zdecydowanie lepiej bawić będą się w miejscach, które są ładne. Sala powinna być funkcjonalna nie tylko dla gości, ale również dla kelnerów. Szczególną uwagę należy zwrócić na odpowiednie ułożenie stołów i siedzeń. Ogromną rolę odgrywa także wyposażenie sali bankietowej. W sezonie letnim niezbędnym elementem jest oczywiście klimatyzacja. Warto zwrócić uwagę również na sprzęt muzyczny i nagłośnienie.