Tutaj jesteś

Co napisać na szarfie pogrzebowej?

29 września 2022 Lifestyle pogrzeb

Często dylematem osób idących na pogrzeb jest pytanie – co napisać na szarfie pogrzebowej? Co wypada umieścić na szarfie wieńca, a co nie? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz poniżej.

Co napisać na szarfie pogrzebowej? Ogólny zarys

Na początku należy zadać sobie pytanie, kim dla nas była osoba zmarła. W przypadku bardzo bliskiej nam osoby, można wpisać coś osobistego np. tak, jak dana osoba zwracała się do nas zdrobniale lub my do Tej osoby. Generalnie szarfę można podzielić na dwie części. Na pierwszym fragmencie zazwyczaj nawiązujemy do osoby zmarłej, natomiast w drugiej części wskazujemy od kogo pochodzą kwiaty. 

Co napisać na szarfie pogrzebowej? Przykłady

Napis na szarfie pogrzebowej różni się w zależności od kogo pochodzi wiązanka oraz do kogo jest adresowana. Poniżej kilka przykładów napisów które możesz umieścić.

Dla członka rodziny:

Ukochanej żonie i matce – kochający mąż i dzieci,

Kochanemu mężowi – pogrążona w smutku żona,

Kochanemu bratu – (podpis),

Ukochanemu tatusiowi i dziadkowi – (podpis),

Wspaniałej żonie, mamie i babci – Kochający mąż wraz z dziećmi i wnukami

Śpij spokojnie aniołku – Rodzice,

Kochamy – (podpis).

Dla przyjaciela/znajomego:

Najlepszemu przyjacielowi – (podpis),

Kochanej przyjaciółce – (podpis),

Najdroższemu koledze – (podpis).

Oficjalnie:

Spoczywaj w pokoju – (podpis),

Złączeni w modlitwie – (podpis),

Z wyrazami smutku – (podpis),

Ostatnie pożegnanie – (podpis).

Nietypowe napisy na szarfie pogrzebowej

Jeżeli bardziej zależy Ci na indywidualnym przekazie, możesz zaproponować własny tekst, który w pewien sposób nawiązuje do Twojej relacji ze zmarłym, wspólnych momentów czy rozmów. 

Przykłady:

Zawsze będę pamiętać nasze wspólne chwile,

Do zobaczenia po drugiej stronie,

Twoje ulubione skrzypce już nigdy nie wydadzą dźwięku,

Nie zapomnij przygotować miejsca i dla mnie.

Napis na szarfie pogrzebowej w formie cytatu

Dodatkowo, warto wspomnieć o zyskujących popularność cytatach czy sentencji pochodzących z wiersza, piosenki czy książki. Można skorzystać z tych częściej wybieranych lub wykorzystać własny, np. z ulubionego utworu zmarłego.

Jak i czego nie pisać na szarfie pogrzebowej?

Tekst na szarfie powinien być w miarę krótki i o podobnej długości na obu częściach, tak aby prezentował się dobrze wizualnie. W związku z tym nie należy podawać zbyt długich tekstów, ponieważ florystka napisze go małymi literami, więc nie będzie on czytelny lub dołoży kolejną szarfę, która może zasłonić kwiaty. Nie powinno się również na szarfie używać nazwisk. Jeżeli w rodzinie jest więcej osób o tym samym imieniu i chcesz zaznaczyć, że kwiaty są od tej konkretnej osoby, najlepiej dodać miejscowość z której pochodzisz. 

Spoczywaj w pokoju – Zbigniew z Tarnowa

Napis na szarfie pogrzebowej – podsumowanie

Organizacja pogrzebu jest to niezwykle pochłaniająca emocje uroczystość. Podczas tworzenia napisu na wieńcu możemy wspomnieć wspólnie spędzone chwile ze zmarłym.

Jeżeli zależy Ci na godnym pochówku twojej bliskiej osoby, sprawdź ofertę zakładu pogrzebowego Cerber – pogrzeby-cerber.pl. Znajdziesz tam poradnik, jak rozpocząć proces pochówku. Niezależnie od wybranej formy pochówku, zakład świadczy pełen zakres usług pogrzebowych.

Redakcja lotmp.pl

Naszym celem jest dostarczanie inspirujących treści, które wzbogacą Twoje codzienne życie. Odkryj z nami świat domu, turystyki, zakupów, rekreacji, zdrowia i innych tematów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Ścieżka akrobatyczna rewolucją w treningu akrobatycznym