lotmp.pl

Blog ogólnotematyczny o rekreacji i stylu życia

Turystyka

Co najlepiej zobaczyć w Gruzji?

Wśród najbardziej popularnych kierunków turystycznych z całą pewnością można wymienić Gruzję. Znaleźć tam można wiele fantastycznych obiektów, które warto zwiedzić chociaż raz. Wiele osób zastanawia się, co zobaczyć w Gruzji. Warto się tego dowiedzieć oraz poznać najbardziej popularne miejsca.

Monastyr Gelati

Z całą pewnością można stwierdzić, że w Gruzji można zobaczyć bardzo wiele fantastycznych obiektów. Wśród nich wyróżnia się przede wszystkim Monastyr Gelati, który znajduje się przy Kutaisi. Jest to budynek o fantastycznej architekturze, który każdy powinien zobaczyć podczas pobytu w takim kraju jak Gruzja. W jego otoczeniu można znaleźć również liczne cerkwie, a także inne budynki o charakterze pomocniczym. Warto przede wszystkim zobaczyć piękne freski, które zachwycają swoim niepowtarzalnym wyglądem.

Kachetia

Będąc w Gruzji warto również odwiedzić region taki jak Kachetia. Charakteryzuje się on niepowtarzalnymi krajobrazami, które powinien zobaczyć każdy, kto odwiedza ten piękny kraj. Oprócz tego w regionie można znaleźć wiele budynków o fantastycznej architekturze, która przypomina włoską. Podczas wycieczek samochodowych można więc podziwiać kościoły, klasztory, a także całe miasteczka. Wśród nich na pewno znajdzie się wiele fantastycznych obiektów, które zachwycają swoim wyglądem turystów.

Winnice Kachetii

W regionie takim jak Kachetia można również znaleźć liczne winnice, które warto zobaczyć na własne oczy. Gruzińskie wino w ostatnich latach staje się coraz bardziej popularne i chętnie wybierane przez wiele osób. Dlatego warto sprawdzić, gdzie ono powstaje i poznać te okolice. W Kachetii można również z powodzeniem odbyć wycieczkę po winnicy, dlatego jest to bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich osób, które są koneserami takich napojów jak wina. Dzięki takiej wycieczce będzie można także skosztować tego rodzaju trunków.

Mccheta

Kolejnym miejscem, które warto odwiedzić będąc w Gruzji jest Mccheta. To miejsce w szczególny sposób uznawane jest za religijną stolicę Gruzji. Miasteczko nie jest zbyt duże, jednak z całą pewnością można stwierdzić, że jest bardzo urokliwe. Można tam znaleźć liczne świątynie. Oprócz tego Mccheta jest również aktualną siedzibą władz Gruzińskiego Kościoła Prawosławnego, dlatego warto odwiedzić tą miejscowość. Dzięki temu będzie istniała możliwość poznania prawdziwej historii Gruzji.

Dawid Garedża

Wśród najbardziej popularnych miejsc w Gruzji można również wymieć klasztor Dawid Garedża, który powinien zobaczyć każdy turysta odwiedzający ten kraj. Jest to kompleks monastyrów, który położony jest na granicy z Azerbejdżanem. Klasztor znajduje się w tej okolicy od szóstego wieku i został założony przez mnichów. Przez wieki był rozbudowywany, dzięki czemu w obecnych czasach fantastycznie się prezentuje jak na upływ czasu. Warto zobaczyć to miejsce, ponieważ w jego okolicy znajdują się również fantastyczne krajobrazy.

Tbilisi

Będąc w Gruzji powinno się przede wszystkim zwiedzić stolicę tego kraju, czyli miasto Tbilisi. Jest to jeden z najbardziej popularnych kierunków podróży w tym kraju, dlatego warto to wziąć pod uwagę podczas planowania wyprawy. Tbilisi jest pięknym miastem, które składa się z różnych części. Wśród nich można wymienić zarówno Stare Tbilisi, jak i bardziej nowoczesne dzielnice. W Tbilisi można znaleźć niepowtarzalną architekturę, którą z całą pewnością warto zobaczyć.

Gruzińska droga wojenna

W Gruzji powinno się również zobaczyć gruzińską drogę wojenną, a także twierdzę Ananuri. Gruzińska droga wojenna jest jedną z najpiękniejszych tras samochodowych, które znajdują się w takim państwie jak Gruzja. Można tam znaleźć przepiękne górskie krajobrazy, które na pewno zachwycą swoją niepowtarzalnością wiele osób. Gruzińska droga wojenna łączy Tbilisi z rosyjskim Władykałkazem. Jej długość wynosi około dwieście kilometrów, co jest zdecydowanie sporą ilością. Dlatego można ją z powodzeniem podziwiać na różnych odcinkach. Jest to jeden z obowiązkowych elementów do odwiedzenia w takim kraju jak Gruzja i warto o tym pamiętać.