Tutaj jesteś

Wycieczka do Afryki – co warto zwiedzić?

28 listopada 2020 Turystyka


Warto mieć świadomość, że Afryka jest nie tylko kolorowa, ale również różnorodna, dlatego praktycznie każdego turystę może zainteresować coś zupełnie innego. Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszy się wycieczka do Afryki. Jakie są zdecydowanie najciekawsze miejsca do zobaczenia?

Delta rzeki Okawango w Botswanie

Osoby, które są mają w planach wycieczkę do Afryki koniecznie muszą zobaczyć rozlewiska rzeki Okawango. Jest to niezwykłe miejsce, które zostało w 2014 roku umieszczone na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że na ogromnej powierzchni wynoszącej prawie 20 tysięcy kilometrów kwadratowych można zobaczyć zdecydowanie największe na świecie śródlądowe rozlewiska rzeczne.

Najlepszym rozwiązaniem będzie podziwianie delty Okawango z góry. Warto uczynić to przynajmniej z kilku perspektyw. Należy również zaznaczyć, że niesamowitym doświadczeniem dla turysty może być także spływ mokoro. Rekomendowane jest oczywiście wybranie się na kilkudniowe safari pośród rozlewisk. Można wtedy zobaczyć stada bawołów, słoni czy antylopy liczi.

Goryle górskie w Rwandzie

Goryle górskie na co dzień żyją w bardzo wysokich górach w Ugandzie, Rwandzie oraz Demokratycznej Republice Konga. Koniecznie trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że można będzie zobaczyć te niezwykłe małpy tylko w dwóch miejscach. Pierwszym będzie styk Parku Narodowego Wulkanów w Rwandzie, Parku Narodowego Wirunga w DR Kongo, a także Parku Narodowego Rwenzori w Ugandzie. Z kolei drugim miejscem jest Park Narodowy Bwindi w Ugandzie

Godny uwagi jest fakt, że kilka rodzin goryli żyjących na wolności zostało specjalnie przygotowanych do tego, że w pobliżu mogą znajdować się ludzie. Warto wiedzieć, że można bez żadnego problemu do nich podjeść nawet na bliską odległość wynoszącą 7 metrów.

Góry Księżycowe w Ugandzie

Zdecydowana większość turystów opisuje Góry Księżycowe w Ugandzie, jako miejsce pełne mgieł, deszczu czy bagien. Koniecznie trzeba jednak zaznaczyć, że po przejściu siedmiodniowego trekkingu, a następnie zdobyciu najwyższej góry we wspomnianym kraju, można mieć zupełnie inne odczucia.

W omawianych górach można zobaczyć niesamowite krajobrazy. Warto wiedzieć, że Góry Księżycowe są niezwykle kolorowym miejscem. Brązy będą bowiem mieszały się z szarością, zielenią, a także żółcią.

Góry Semien (Simien) w Etiopii

Do zdecydowanie najbardziej niezwykłych górskich rejonów na kontynencie afrykańskim trzeba zaliczyć Góry Semien (Simien) w Etiopii. Jest to bowiem kolejne miejsce, które dostąpiło zaszczytu wpisania na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Miało to miejsce już w 1978 roku. W omawianym paśmie górskim można znaleźć przede wszystkim najwyższą górę w kraju – Ras Dashen liczący 4 543 m n.p.m. Należy mieć świadomość, że wycieczka po górach Semien zagwarantuje niezwykłe widoki.

Kilimandżaro w Tanzanii

Jest to nie tylko i wyłącznie najwyższa góra w Tanzanii, ale również całym kontynencie afrykańskim. Kilimandżaro każdego roku przyciąga tysiące turystów praktycznie z całego świata. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że każdego roku prawie 100 tysięcy osób jest zainteresowanych wejściem na szczyt mający wysokość prawie 6 kilometrów n.p.m. Godny uwagi jest fakt, że zdobycie Kilimandżaro jest zdecydowanie prostsze niż mogłoby się wydawać. Nie będzie wymagać bowiem od turysty wyjątkowych umiejętności związanych ze wspinaczką.

Warto wiedzieć, że nie trzeba również używać specjalistycznego sprzętu. Do największych trudności trzeba oczywiście zaliczyć zimno oraz wysokość, która może przyczynić się do wystąpienia choroby wysokościowej. Należy mieć świadomość, że na szczyt wyrusza się z wysokości około 4 700 m n.p.m. Turysta przez ponad kilkanaście godzin wędrówki będzie musiał walczyć z własnymi słabościami. Nagrodą będą oczywiście niesamowite widoki, do których trzeba zaliczyć wschód słońca nad Tanzanią, nocne rozgwieżdżone niebo czy widok na górę Meru oraz lodowce. Warto wiedzieć, że większość osób, która dotrze na szczyt nie będzie kryła wzruszenia.

Redakcja lotmp.pl

Naszym celem jest dostarczanie inspirujących treści, które wzbogacą Twoje codzienne życie. Odkryj z nami świat domu, turystyki, zakupów, rekreacji, zdrowia i innych tematów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Gdzie wyjechać na ferie zimowe?