lotmp.pl

Blog ogólnotematyczny o rekreacji i stylu życia

Turystyka

Wietnam co zobaczyć będąc w tym niezwykle klimatycznym kraju

Wietnam od lat przyciąga wielu turystów. To jeden z najlepszych kierunków, by zacząć swoją przygodę z Azją. Ten kraj zajmuje dość sporą powierzchnię, dlatego wszędzie bez problemu można dostać się samolotem lub sleeping busem, które wcale aż tak dużo nie kosztują. Osoby, które pierwszy raz odwiedzają Wietnam, są nim tak zauroczone, że chętnie tu wracają. Co więc warto zobaczyć w tym kraju? Czego koniecznie trzeba spróbować? Poniżej kilka, cennych rad.

Jak zwiedzać Wietnam?

Wietnam ze względu na swoje rozmiary można podzielić nawet na trzy części: na Wietnam Północny, Wietnam Południowy i Środkowa część Wietnamu. W każdej z nich znajduje się wiele ciekawych i godnych zobaczenia atrakcji, jednak odległości są na tyle spore, że turyści mają nie lada problem, by do wszystkiego dotrzeć. Warto wcześniej dokładnie zbadać trasę oraz ustalić jakie środki transportu wiodą w konkretne miejsce, by jak najlepiej zaplanować sobie wycieczkę po tym kraju.

Wietnam co zobaczyć

W południowej części Wietnamu znajduje się jedna z większych atrakcji tego miejsca. Jest to Delta Mekongu. Warto nią się przepłynąć, by zobaczyć wodne targi, gdzie sprzedawane są lokalne produkty, jedzenie, pamiątki, a nawet odzież. Warto także zerknąć na rodzinne fabryki, gdzie wyrabiane są cukierki z orzecha kokosowego, papier ryżowy oraz można zobaczyć jak w praktyce robi się papier ryżowy (a to nie lada sztuka). Pływając po Delcie, warto także odwiedzić największe miasto w Delcie Mekongu, jakim jest Can Thao, gdzie można zobaczyć Świątynię Vinh Trang Temple, gdzie znajdują się trzy gigantyczne postaci Buddy (stojący, siedzący i śpiący). Kolejnym ważnym punktem jest Sajgon, czyli dawna stolica kraju, a obecnie największe miast Wietnamu. W mieście tym czeka na zwiedzających mnóstwo wyjątkowych i zapierających dech w piersi atrakcji. Turyści koniecznie muszą zwiedzić sajgońskie targi, których w tym mieście nie brakuje. Można na nich zjeść coś pysznego, jak i kupić ręcznie robione przez Wietnamczyków pamiątki. Do największych targowisk należy Ben Thanh, na którym można kupić prawie wszystko oraz dobrze, za niewielkie pieniądze najeść się do syta. Kolejnym, ważnym miejscem w Sajgonie jest neoromańska Katedra będąca kopią paryskiej Notre Dam. To miejsce kultu religijnego, które jest bardzo szanowane przez Wietnamczyków. Będąc w Sajgonie, trzeba także zobaczyć ogromny obraz Ho Chi Minh’a, który znajduje się w budynku poczty. Kolejno, warto udać się na Wielki Rynek w Dystrykcie 5.

Północ Wietnamu

Będąc w północnej części kraju, nie sposób nie zwiedzić stolicy tego pięknego kraju, czyli Hanoi. Jest to kwintesencja tego azjatyckiego miasta, charakteryzująca się gwarnymi z wąskimi i zatłoczonymi ulicami, gdzie na każdym kroku garkuchnie, w których to można skosztować przepyszne jedzenie zrobione z lokalnych produktów. Ulice Hanoi tętnią życiem od świtu do zmierzchu. To mieszanina dudniących klaksonu, setek tysięcy ludzi i strasznego hałasu. Jednak to właśnie w tym tkwi urok tego azjatyckiego miasta. Będąc tu nie sposób nie zauważyć skuterów, które są wszechobecne w tym mieście. Miasto jest cały czas zakorkowane, a dzięki nim można szybko i sprawnie przemieścić z miejsca do miejsca.

Wizytówka Wietnamu

Zdecydowanie największą atrakcją Wietnamu, która dodatkowo jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO jest Zatoka Ha Long. Zatoka zawiera około 1900 wysp a największą jej atrakcją jest pływanie pomiędzy wyspami i wysepkami łódkami lub kajakami, gdzie znajdują się liczne groty oraz malownicze jaskinie. Widoki zapierają dech w piersi, a same plaże zachęcają turystów do relaksowania się na nich i zażywania kąpieli słonecznych.

Podsumowując, Wietnam jest krajem, który spodoba się każdemu – niezależnie od wieku. Spodoba się zarówno osobom, które uwielbiają czynne zwiedzanie, jak i relaks na pięknych, piaszczystych plażach. Wietnam nie należy do drogich krajów, dlatego też coraz częściej wybierany jest jako miejsce na urlop również przez Polaków.