Tutaj jesteś

W jaki sposób dokonać wyboru rękawic bramkarskich?

24 września 2021 Zakupy rękawice bramkarskie

Bramkarz to jedna z najbardziej odpowiedzialnych pozycji na boisku. To właśnie on jako ostatni strzeże dostępu do bramki. Spektakularne parady mogą uratować zespół przed stratą punktów lub odpadnięciem z turnieju. Konieczne jest jednak posiadanie niezawodnego sprzętu, który pomoże goalkeeperowi w kryzysowej sytuacji. Jakie rodzaje rękawic bramkarskich możemy wyróżnić? Na jaki krój warto się zdecydować? Która pianka jest najbardziej optymalnym rozwiązaniem? Serdecznie zapraszamy do lektury poniższego artykułu, aby uzyskać odpowiedzi na te nurtujące pytania.

Jakie rodzaje rękawic bramkarskich możemy wyróżnić?

Rękawice bramkarskie możemy podzielić na dwie grupy. Pierwsza z nich to rękawice treningowe, natomiast druga- meczowe. Te pierwsze, jak sama nazwa by na to wskazywała, przeznaczone są do treningów. W tym przypadku mamy do czynienia z pianką soft, która odpowiedzialna jest za lepszy i stabilniejszy chwyt piłki, a dodatkowo wyróżnia się ponadprzeciętną wytrzymałością. Jeśli chodzi o rękawice bramkarskie meczowe- ich jakość jest stosunkowo wyższa. Są one w stanie zachować swoje właściwości nawet w niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Dlatego pogoda nie ma większego wpływu na pewność chwytu. Współcześnie podział ten jest coraz mniej zauważalny. Dzieje się tak, bowiem profesjonalni bramkarze często na treningu korzystają ze starych rękawic meczowych.

rękawice bramkarskie

Na jaki krój warto się zdecydować?

Do wyboru mamy rękawice bramkarskie flat, rofllfigner i negative. Te pierwsze przeznaczone są dla początkujących- są stosunkowo atrakcyjne pod względem ekonomicznym, jednocześnie wyróżniają się trwałością. Rękawice rollfinger są obszywane pianką dookoła palca. Dzięki temu zwiększa się obszar uchwytnej części, co zwiększa pewność wyłapywania piłek. Jeśli chodzi o rękawice bramkarskie negative- przylegają lepiej do dłoni, co jest gwarancją świetnego czucia piłki i dopasowania do dłoni.

Która pianka jest najbardziej optymalnym rozwiązaniem?

Rękawice bramkarskie mogą być wyprodukowane z pianki soft, supersoft i lateks. Te pierwsze są doskonałym wyborem dla początkujących bramkarzy, którzy dopiero rozpoczynają przygodę sportową i uczą się podstawowych technik. Pianka supersfoft wykorzystywana jest podczas meczów w normalnych warunkach- niegdyś stosowane były przede wszystkim podczas treningów. Są one odporne pod względem ścieralności- nie nadają się do gry na sztucznych powierzchniach. Rękawice bramkarskie z lateksu to typowe rękawice meczowe dla profesjonalistów.

Redakcja lotmp.pl

Naszym celem jest dostarczanie inspirujących treści, które wzbogacą Twoje codzienne życie. Odkryj z nami świat domu, turystyki, zakupów, rekreacji, zdrowia i innych tematów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Logistyka e-commerce