lotmp.pl

Blog ogólnotematyczny o rekreacji i stylu życia

Turystyka

Teneryfa co warto obaczyć

Teneryfa to największa z Wysp Kanaryjskich. Jest domem dla stolicy Santa Cruz de Tenerife. Wyspa ma różnorodny wybór zabytków i obszarów przyrodniczych. Każdego roku na Teneryfę przyjeżdżają miliony ludzi. Teneryfa co warto zobaczyć jest świetnym pytaniem, na które istnieje wiele ciekawych odpowiedzi.

1. Park Narodowy Teide

Każdy podróżnik musi odwiedzić park wokół Teide. W parku znajduje się wiele szlaków i wyjątkowy krajobraz, który czasami wydaje się surowy i jałowy. Główną atrakcją jest kolejka linowa, która prowadzi z parkingu głównego na szczyt Teide. Teide to najwyższy szczyt Hiszpanii. Niestety ostatnie kilkaset stóp prowadzące do samego szczytu zwykle nie są dostępne dla zwiedzających. Odwiedzający mogą zobaczyć z góry cały krajobraz Teneryfy
Teide.

2. Loro Parque

Loro Parque to zoo i ostoja dzikiej przyrody znajdująca się poza Santa Cruz. W parku występuje szeroka gama zwierząt, ze szczególnym uwzględnieniem papug. Istnieje nawet duże muzeum papug, w którym można obejrzeć ponad sto różnych gatunków papug. Zoo ma całą wystawę życia morskiego skoncentrowaną na dużym sztucznym lodowcu. Loro Parque obejmuje plac zabaw dla dzieci, lokalny targ i regularne pokazy zwierząt na żywo.

3. Klify Los Gigantes

Klify Los Gigantes to naturalny punkt orientacyjny. Co roku przyciągają wielu odwiedzających. Klify mają strome ściany, które biegną pionowo prawie 1600 stóp nad powierzchnią Oceanu Atlantyckiego. Odwiedzający mogą popłynąć łodzią do oceanu, aby zobaczyć klify z bliska. Można je również zobaczyć w wielu restauracjach i barach nad oceanem w pobliskim mieście.

4. Piramidy Guimara

Piramidy w Guimar to zbiór sześciu wolno stojących piramid, które zostały zbudowane w XIX wieku poza miastem o tej samej nazwie. Piramidy robią wrażenie, zwłaszcza że zostały zbudowane bez zaprawy. Piramidy znajdują się w centrum dużego stanowiska archeologicznego, w skład którego wchodzi małe muzeum. Zwiedzający mogą podróżować do piramid w pojedynkę lub wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem po okolicy, aby poznać historię.

5. Ogrody botaniczne w Puerto de la Cruz

Ogrody botaniczne na wzgórzach powyżej Puerto de la Cruz zajmują ponad 215 000 stóp kwadratowych. Ogrody obejmują szeroką gamę różnych roślin tropikalnych i subtropikalnych z wysp i kontynentu. Ogrody botaniczne mają wiele różnych ścieżek, które prowadzą odwiedzających przez obszary tematyczne zawierające egzotyczne kwiaty, drzewa i inne rośliny.

6. Parque Rural de Anaga

Parque Rural de Anaga zajmuje większość północno-wschodniej części Teneryfy. Park jest bardzo duży i obejmuje gęste obszary dżungli oraz słabo zaludnione zbocza gór. Odwiedzający mogą wędrować po szlakach, aby zobaczyć niektóre z ponad 100 zagrożonych gatunków rodzimych zwierząt w okolicy. Dostępne są również przejażdżki autobusem i wycieczki samochodowe. Podróżni na wycieczkach z przewodnikiem mogą odwiedzić niektóre z 26 małych wiosek, które istnieją w parku.

7. Museo de la Naturaleza y el Hombre

Museo de la Naturaleza y el Hombre w Santa Cruz de Tenerife to muzeum, które zawiera wiele ważnych artefaktów związanych z Wyspami Kanaryjskimi. Muzeum posiada dużą kolekcję rodzimych narzędzi i rzeźb sprzed zasiedlenia wyspy przez Hiszpanów. Zawiera również szereg wyjątkowo zachowanych mumii z całego świata. W muzeum regularnie znajdują się wędrowne eksponaty dotyczące przyrody i Wysp Kanaryjskich.

8. Auditorio de Tenerife

Auditorio de Tenerife to jeden z najbardziej charakterystycznych elementów nowoczesnej architektury na wyspach. Podróżni powinni zatrzymać się w Santa Cruz de Tenerife, aby zobaczyć tę salę przed wyjazdem. Goście, którzy przybędą we właściwym czasie, mogą faktycznie uczestniczyć w przedstawieniu muzycznym na żywo w audytorium. Witryna organizuje również wiele różnych festiwali kulturalnych przez cały rok, takich jak popularny Festiwal Muzyki Wysp Kanaryjskich.

9. Playa de Las Teresitas
Playa de Las Teresitas to sztuczna plaża położona na skraju Oceanu Atlantyckiego. Do uformowania plaży użyto piasku z Sahary. Playa de Las Teresitas to jedyna plaża na Wyspach Kanaryjskich, która nie ma czarnego piasku. Zwiedzający mogą pływać w oceanie, opalać się lub podziwiać spokojną scenerię. Na plaży jest wiele udogodnień, takich jak łazienki, prysznice na świeżym powietrzu, przebieralnie i stoiska z jedzeniem.

10. Bazylika Candelaria

Bazylika Candelaria to duży kościół w Candelarii. Podróżni powinni zatrzymać się, aby zobaczyć tę bazylikę i charakterystyczną architekturę. Wnętrze bazyliki wypełnione jest klasycznymi freskami i sklepieniami. Wewnątrz zwiedzający mogą zobaczyć niesamowite rzeźby i witraże. W bazylice regularnie odbywają się nabożeństwa. Podróżni, którzy przyjeżdżają w sierpniu lub lutym, mogą zobaczyć formalne procesje na cześć świąt religijnych.