lotmp.pl

Blog ogólnotematyczny o rekreacji i stylu życia

Świąteczny prezent dla twojej partnerki
Zakupy

Świąteczny prezent dla twojej partnerki

Święta zbliżają się wielkimi krokami, a wraz z nimi zakupowa gorączka, która nie omija nikogo. Oprócz przygotowań do kolacji, zapraszania gości i dekorowania wnętrz, trzeba przecież zakupić prezenty, co często samo w sobie jest wyzwaniem. Najtrudniej zawsze obdarowywać najbliższych, bo przecież to na ich opinii i uśmiechu zależy najbardziej. Często z dobraniem właściwego podarku mierzą się mężczyźni, którzy nie są do końca pewni co kupić dla swojej partnerki, aby ją uszczęśliwić. Jeśli i ciebie dotyczy ten problem i na myśl o zakupie bożonarodzeniowych prezentów masz pustkę w głowie, bez obaw – w tym roku przychodzimy z małym poradnikiem, który pomoże uniknąć rozczarowania przy wigilijnym stole.

A może powiększyć garderobę? 

Dobrym pomysłem na prezent jest także zakup ubrania, ale tak jak w przypadku kosmetyków, konieczna jest dobra znajomość gustów partnerki, jej preferencji, a nawet budowy ciała, żeby mieć pewność, że twój zakup będzie trafiony. Panowie bardzo często jako bożonarodzeniowy prezent wybierają bieliznę i mają rację; jest to prezent, który ucieszy każdą kobietę pod warunkiem, że będzie leżał idealnie. Przed wybraniem się na zakupy, koniecznie sprawdź zatem rozmiar miseczki i zastanów się jaki typ bielizny twoja kobieta lubi najbardziej. Nieco ekstrawaganckim, ale wciąż trafionym podarunkiem, mogą być inne części garderoby, na przykład spodnie, spódnice czy sukienki. W tym przypadku należy się dokładnie zastanowić nad modelem i krojem, tak aby nie odbiegał on zbytnio od rodzaju ubrań, który nosi twoja partnerka. Dobrym wyborem będą na przykład spodnie paperbag, które doskonale leżą niemal na każdej figurze lub modne ostatnimi czasy cullotte. Jeśli mowa o sukienkach czy spódnicach, dobrze wybrać modele uniwersalne, bez udziwnień i zbyt dużej liczby ozdób (cekinów, ćwieków, etc.) oraz w kolorach pasujących do karnacji partnerki. 

Dość popularnym pomysłem na prezent jest zakup wszelkiego rodzaju akcesoriów, głównie zimowych, jak na przykład czapki, szaliki czy rękawiczki. Jest to zawsze dobre i bezpieczne wyjście, nawet jeśli nie znasz się na modzie lub nie umiesz do końca określić jaki styl ma twoja partnerka – ta część garderoby zawsze się przyda (zwłaszcza jeśli kobieta ma tendencję do jej gubienia), a dostępne na rynku modele są przeważnie klasyczne i stonowane, co minimalizuje ryzyko popełnienia prezentowego faux – pas. Równie trafionym podarkiem będą ciepłe skarpetki, klasyczne czarne torebki czy skórzane paski lub portfele – akcesoria te nigdy nie wychodzą z mody i pasują każdej dziewczynie, niezależnie od gustu. 

Kosmetyki jako idealny prezent 

Kosmetyki stanowią prezentową klasykę, nie ma jednak kobiety, która nie ucieszyłaby się z takiego podarunku. Zakup idealnego kosmetyku dla swojej partnerki nie jest jednak tak prosty, jak może się wydawać – wybór jest ogromny, a każdy używa przecież czego innego. Warto przez parę dni przed planowanym zakupem poobserwować swoją kobietę i zajrzeć do jej kosmetyczki; to pomoże dowiedzieć się, czego konkretnie używa, jakie marki preferuje i jakie kolory wybiera najczęściej. Jeśli jednak postanowisz zdać się na własną inicjatywę, warto kierować się wyglądem swojej partnerki i tym, jak maluje się codziennie – jeśli wybiera cienie w raczej ciepłych kolorach, zakup paletki, w której przeważają czernie i popiele będzie na pewno nietrafiony. Bardzo bezpiecznym, a jednocześnie dobrym wyjściem z sytuacji jest wybór kosmetyków nie do twarzy, a do ciała – sole do kąpieli, balsamy do ciała czy peelingi są bardzo uniwersalnymi produktami i nawet jeśli nie będą identyczne z tymi, których używa kobieta, na pewno je wykorzysta. 

 Szczególną ostrożność należy zachować przy zakupie perfum – po pierwsze, nie są używane przez każdego (a przez niektórych tylko z okazji wielkich wyjść), a po drugie bardzo ciężko jest utrafić z idealnym zapachem, zdarza się przecież, że miłośniczki słodkich woni mają swoje ulubione cierpkie perfumy, które zupełnie odbiegają od tych wybieranych na co dzień. Pachnidła są dobrym wyborem, jeśli zauważysz, że twojej partnerce kończy się jakiś zapach, którego używała dotychczas – wtedy będziesz mieć pewność, że trafisz w jej gusta.