Tutaj jesteś

Pierwszy rowerek dla dziecka – jaki wybrać?

14 grudnia 2020 Rekreacja rower dla dziecka

Dlaczego warto uczyć malucha jazdy na rowerze? Bo to świetna zabawa, a jednocześnie najprostszy sposób do przekonania dziecka, że aktywność fizyczna może być czymś przyjemnym. Aby dziecka nie zniechęcić, trzeba jednak sporo uwagi poświęcić tak ważnej kwestii, jak wybór pierwszego rowerka.

Rowerki dziecięce: co można wybrać?

W sklepach sportowych oraz w sklepach z akcesoriami dla maluchów nie brakuje rowerków, dzięki którym można naukę jazy połączyć z doskonałą zabawą. Jedną z najchętniej wybieranych propozycji jest rowerek dla dziecka, który posiada trzy kółka, oraz rower dla dzieci nieco starszych, w przypadku którego bezpieczną naukę jazdy ułatwiają dwa kółka dokręcone do tylnego koła. Te rozwiązania znane są od lat, mają jednak coraz silniejszą konkurencję.

Rowerek biegowy: plusy i minusy

Dla wielu rodziców, którzy chcą swą pociechę od najmłodszych lat zachęcać do prowadzenia aktywnego stylu życia, idealnym rozwiązaniem staje się rowerek biegowy. Ma on konstrukcję typową dla małego rowerka, brakuje mu tylko pedałów. I choć przemieszczanie się na nim nie ma zbyt wiele wspólnego z prawdziwą jazdą, inwestycja w taki sprzęt ma sporo korzyści. Maluch uczy się zachowania równowagi, a to może mu ułatwić naukę jazdy na prawdziwym rowerze, świetnie się bawi, a jednocześnie aktywnie spędza czas na świeżym powietrzu.

Rowerek dla najmłodszych: co wybrać?

A jak wybrać rowerek dla dziecka, które jeszcze nie do końca radzi sobie z chodzeniem? Wiadomo, że priorytetem jest tu bezpieczeństwo i wygoda.

I tu pojawia się sporo ciekawych możliwości, wśród których wyróżnia się rowerek dla dziecka, będący połączeniem trójkołowego roweru z wózkiem. Istnieje wiele powodów, dla których warto postawić na takie rowerki Dzieci mogą tu w prosty sposób rozwijać swe możliwości ruchowe. Jest to jednocześnie rozwiązanie bardzo bezpieczne, gdyż dziecko siedzi tu w wygodnym wózku, w krzesełku, które chroni je przed upadkiem. Dodatkowo taki wózek-pchacz pozwala opiekunom zachować pełną kontrolę nad „jazdą” malucha, a gdy ten odmówi jazdy, pozwala im na swobodne przemieszczanie się, bez konieczności noszenia rowerka. Dodatkowy plus to daszek, który chroni przed deszczem, i praktyczny pojemnik na drobiazgi.

Wybór rowerków dziecięcych, które idealnie nadają się jako sprzęt do nauki jazdy, jest coraz szerszy. Wystarczy tylko dopasować rower do wieku dziecka oraz do jego możliwości, by w prosty sposób zachęcić go do sportu. A że jazda na rowerze jest jedną z ulubionych aktywności dziecięcych, nie trzeba wiele, by zachęcić swą pociechę do nauki jazdy.

Redakcja lotmp.pl

Naszym celem jest dostarczanie inspirujących treści, które wzbogacą Twoje codzienne życie. Odkryj z nami świat domu, turystyki, zakupów, rekreacji, zdrowia i innych tematów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

nurkowanie