Tutaj jesteś

Opinie o hotelach czyli na co zwracają uwagę podróżujący?

21 grudnia 2020 Turystyka


Wiele osób, zanim wykupi wymarzone wakacje w konkretnym miejscu, lub zdecyduje się na weekend w klimatycznym hotelu – bardzo dokładnie i skrupulatnie sprawdza opinie o hotelach, które zamieszczone są na różnego rodzaju stronach podróżniczych i forach internetowych. Bardzo ważne są dla nich także „polecenia” danych miejsc przez bloggerów oraz autorytety podróżnicze. Na co najczęściej zwracają podróżujący uwagę, zanim wybiorą się do konkretnego miejsca? Zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem.

Lokalizacja hotelu

Mimo iż zawsze na stronie internetowej jest precyzyjnie opisane, gdzie znajduje się dany hotel lub pensjonat, to jednak zainteresowani konkretnym miejscem wolą to sami sprawdzić. Często chcą się skonsultować online z osobami, które były w danym miejscu, by dowiedzieć się np.: czy w okolicy znajdują się miejsca warte uwagi, czy jest co zwiedzać, czy jest dobry dostęp do komunikacji oraz czy można gdzieś zjeść lub zrobić zakupy. To ważne szczególnie dla osób, które planują dłuższy pobyt w danym miejscu. Dla turystów, którzy odwiedzają spa lub miejsca bardziej klimatyczne także liczy się okolica. Często takie osoby chcą mieć cisze i spokój podczas swojego wyjazdu. Ważne są dla nich wówczas informacje, czy hotel mieści się w urokliwym, ustronnym miejscu, czy są obok niego miejsca, gdzie można spacerować lub uprawiać sport.

Obsługa hotelowa

Prawie zawsze opinie o hotelach zawierają informacje o obsłudze hotelowej. Dla mnóstwa osób jest to niesamowicie ważne, czy będą one się czuły dobrze w konkretnym miejscu, czy mogą liczyć na przyjazną obsługę oraz jak wygląda praca personelu w takim miejscu na co dzień. Dla osób przyjeżdżających z zagranicy ważne jest np. czy w hotelu można porozumieć się w języku angielskim. Z kolei, Polacy coraz częściej są bardzo wymagający jeżeli chodzi o obsługę oraz sposób, w jaki podchodzą osoby pracujące w hotelu do klienta. To ważne bowiem, gdy na miejscu można spotkać miłych, uprzejmych i pomocnych ludzi, którzy chętnie w każdej sprawie służą wsparciem. Miejsca, które posiadają wiele negatywnych opinii dotyczącej tej kwestii zazwyczaj są bardzo źle oceniane i z góry klienci rezygnują już z takiego pobytu.

Jedzenie

Mimo iż każdy człowiek ma zupełnie różne kubki smakowe, to jednak dla osób, które planują wakacje z wyżywieniem w konkretnym miejscu ważne jest, by posiłki były smaczne i zdrowe. Niezależnie od tego, czy w danej restauracji hotelowej posiłki są serwowane w formie bufetu szwedzkiego, czy też z karty – klienci bardzo dużą uwagę przywiązują do tego jak podane jest jedzenie, czy jest świeże, czy mają duży wybór co do tego, co zjedzą. Dla jednych ważne jest, czy można spotkać w restauracji osobne menu dla wegetarian, dla innych czy napoje są w cenie. Takich informacji zazwyczaj podróżujący nie przeczytają na stronie hoteli. Jednak można je znaleźć właśnie w komentarzach osób, które były już w danym miejscu i chętnie dzielą się z innymi, jak to wszystko wyglądało w praktyce.

Opinie klientów dotyczące cen

I choć kwestia ceny za pobyt w danym miejscu jest znana każdej osobie, która chce rezerwować w nim noclegi to jednak stosunek cen do jakości nie zawsze jest tak oczywisty. Komentarze o hotelach przepełnione są opiniami klientów, którzy wprost głoszą, czy pobyt w danym miejscu opłaca się, czy też nie. Bardzo często można przeczytać, iż ceny są „wygórowane”, lub „kompletnie wakacje nie były warte swojej ceny”. Wówczas czytający dokładnie zastanowi się, czy miejsce to, które wybrał jest na pewno odpowiednie.

Jak widać z powyższego, osoby, które chcą udać się w konkretne miejsce zwracają uwagę tak naprawdę na wszystkie kwestie. Lokalizacja, personel, jedzenie, dostępne atrakcje, standard pokoju, cena – to wszystko ma ogromne znaczenie bez względu na to, czy planuje się w hotelu długie i wymarzone wakacje, czy też wyjeżdża się tylko an krótki wyjazd weekendowy. Warto zawsze zapoznać się więc z opiniami o danym miejscu, by dowiedzieć się co myślą o nim osoby, które już je odwiedziły. Trzeba jednak mieć na uwadze, iż czasami komentują dane miejsce ci, którzy nigdy konkretnego hotelu nawet nie odwiedziły a chcą po prostu w ten sposób mu zaszkodzić i wpłynąć na innych, by nie interesowały się danym obiektem.

Redakcja lotmp.pl

Naszym celem jest dostarczanie inspirujących treści, które wzbogacą Twoje codzienne życie. Odkryj z nami świat domu, turystyki, zakupów, rekreacji, zdrowia i innych tematów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Gdzie wyjechać na ferie zimowe?