lotmp.pl

Blog ogólnotematyczny o rekreacji i stylu życia

Kobieta spacerująca po plaży w chłodną porę roku – Dziwnów noclegi
Turystyka

Noclegi nad morzem. Co zimą robić w Dziwnowie?

Polskie morze przyciąga turystów przede wszystkim w sezonie letnim. Kusi możliwością spacerowania po plaży i bawienia się w wodzie pod okiem ratowników. Okazuje się jednak, że również zimą noclegi nad morzem cieszą się sporą popularnością. Na zimowy odpoczynek warto wybrać miejsce, które ma do zaoferowania więcej niż tylko bliskość plaży. Jednym z takich miast na polskim wybrzeżu jest Dziwnów. Apartamenty w tym miejscu to świetny pomysł na wypoczynek!

Dziwnów leży nad Morzem Bałtyckim, przy ujściu cieśniny Dziwny do morza. Znajduje się tu jedna z dwóch przepraw mostowych na polskie wyspy. Latem w mieście działa długie na 800 metrów kąpielisko. Jednak nawet poza sezonem wakacyjnym zdecydowanie jest tu co robić! Łatwiej też o stosunkowo tanie noclegi nad morzem w dogodnej lokalizacji. Ruszaj więc poznawać Dziwnów! Noclegi w dogodnych lokalizacjach i liczne atrakcje czekają.

Noclegi Dziwnów – zimowy spacer po plaży

Plaża w Dziwnowie w okresie zimowym jest równie piękna jak latem. Jest to jednak piękno innego rodzaju. Właśnie teraz można nacieszyć się ciszą i spokojem, pospacerować wzdłuż brzegu bez otaczającego tłumu. Może nawet uda Ci się zobaczyć sztorm? Jednak nawet jeśli ominie Cię widok rozbijających się o plażę wzburzonych fal, możesz liczyć na duże ilości jodu w powietrzu. To właśnie jesienią i zimą nad Morzem Bałtyckim wytwarza się najwięcej tego dobroczynnego dla zdrowia pierwiastka. Jod pozytywnie wpływa na odporność, pomaga regulować metabolizm, pracę tarczycy i funkcjonowanie układu nerwowego. Zimowy spacer nad morzem to samo zdrowie!

Atrakcje w Dziwnowie – apartamenty rzut beretem od portu czy promenady

Na niespieszny spacer w Dziwnowie warto wybrać się nie tylko po plaży. W mieście znajduje się kilka innych interesujących miejsc, do których bez trudu dotrzesz zarówno z apartamentów nad morzem, jak i z lokalizacji znajdujących się bardziej w głębi miasta.

  • Most zwodzony – to pomalowana na czerwono stalowa konstrukcja, która łączy stały ląd z wyspą Wolin. Proces podnoszenia mostu trwa kilka minut i jest bardzo widowiskowy. Co ciekawe, most ten pojawił się w jednym z odcinków serialu „Czterej pancerni i pies”.
  • Promenada widokowa – biegnie brzegiem morza, wzdłuż Parku Zdrojowego.
  • Portrybacki – znajduje się przy nadbrzeżu Dziwny. Na jego terenie mieszczą się też zabudowania byłej spółdzielni rybackiej Belona, a u wejścia – dwa falochrony. W pobliżu działa również całoroczna marina na około 60 jachtów.
  • Aleja Gwiazd Sportu – znajdują się tu repliki medali słynnych sportowców oraz hala sportowa.

Dużą popularnością wśród mieszkańców miasta i turystów rezerwujących noclegi w Dziwnowie cieszy się również Nadmorski Park Miniatur i Kolejek. Można w nim podziwiać miniatury latarni morskich z polskiego wybrzeża w skali 1:10 oraz repliki lokomotyw, wagonów kolejowych i parowozów. Niestety z powodu pandemii obiekt ten jest nieczynny do odwołania.

Dziwnów – noclegi blisko morza

Jeśli szukasz noclegu nad morzem, który zapewnia wysoki stopień prywatności i w którym możesz się oddać błogiemu odpoczynkowi – sprawdź apartamenty Dziwnów z oferty Sun & Snow. Znajdują się one w odległości krótkiego spaceru od najważniejszych atrakcji miasta, a także od plaży. Są w pełni wyposażone i zaaranżowane w wysokim standardzie. Co istotne, do wybranych apartamentów można przyjechać z psem.

W obecnej sytuacji epidemicznej wart podkreślenia jest fakt, iż wszystkie apartamenty z oferty Sun & Snow spełniają restrykcyjne normy sanitarne, które pomagają uchronić gości przed zarażeniem się koronawirusem. A zatem nie marnuj czasu i bierz się do bukowania wymarzonego miejsca na zimowy wypoczynek. Zobacz noclegi Dziwnów oraz inne apartamenty nad morzem!