lotmp.pl

Blog ogólnotematyczny o rekreacji i stylu życia

lampy HPS
Zakupy

Czym cechują się lampy HPS?

Lampy HPS są wysokoprężnymi lampami sodowymi, jakie znajdują zastosowanie w małych i większych uprawach. Emitują światło, które  swoją barwą przypomina naturalne światło, dzięki czemu możemy zapewnić uprawom bardzo dobre warunki oświetleniowe. Dobranie takiej lampy jest niezbędne w wielu przypadkach. Czym cechuje się lampa HPS? Dlaczego warto ją wybrać?

Cechy lampy

Podczas zakupu lampy HPS zwróćmy uwagę na renomowanego producenta, który oferuje doskonałą jakość. Na rynku znajdziemy specjalne lampy na kwitnienie, jak i na wegetację roślin. Plusem jest duża rozpiętość mocy i zachowanie różnej wydajności świetlnej oraz energooszczędności. Nie bez powodu lampy tego rodzaju są niezwykle cenione na rynku i dobierają je amatorzy oraz profesjonaliści. Wzrost roślin i ich kwitnienie wymaga odpowiedniego światła. W domowych warunkach jest o tyle trudniej, że rośliny nie mają dostępu do naturalnego oświetlenia, dlatego wymagają szczególnej opieki. Na szczęście w uprawach z pomocą przychodzą nowoczesne lampy, które dają pożądane efekty. 

Lampa sodowa 

Na uznanie zasługuje specjalistyczna lampa sodowa z żarówką na kwitnienie, która jest bardzo chętnie dobierana w uprawie roślin. Wśród cech takiej lampy wyróżnić można:

  • duża moc działania,
  • atrakcyjna cena,
  • uzyskanie efektywnego oświetlenia,
  • światło sprzyjające owocowaniu i kwitnieniu.

Okazuje się, że lampa HPS odznacza się wyjątkową mocą działania oraz atrakcyjnym zakresem cenowym. Żarówki tego typy są najlepszą opcją do fazy kwitnienia przez widmo w odcieniu czerwonym, jakim cechuje się urządzenie. Niezwykle ważny jest fakt, że to właśnie czerwone światło bardzo dobrze wpływa na owocowanie i kwitnienie. Z pewnością wielu plantatorów docenia takie rozwiązania, które są efektywne i wydajne. Spora moc lampy sprawia, że możemy łatwo oświetlić nawet duże powierzchnie, używając niewielką liczbę żarówek. Postawmy zatem na sprawdzone produkty od znanych producentów, co pozwoli zyskać pewność dobrego wyboru. 

Lampa HPS jest na szeroką skalę wykorzystywana w uprawach profesjonalnych, jak i przez amatorów uprawy roślin. W każdym przypadku zyskujemy wiele plusów z użycia takich urządzeń. Przede wszystkim lampa sodowa odznacza się sporą mocą działania i pozwala uzyskać efektywne oświetlenie w danym miejscu. Energooszczędność to kolejna cecha, jaka wyróżnia te urządzenia. Podczas doboru lampy HPS niezbędne jest dostosowanie żarówek o danej barwie i postawienie na wydajne działanie. Dzięki temu rośliny zyskają światło zbliżone do naturalnego, jakie znajduje się na zewnątrz.