lotmp.pl

Blog ogólnotematyczny o rekreacji i stylu życia

Turystyka

Co zobaczyć na Dominikanie?

Plaże jak z pocztówki, luksusowe kurorty i solidna infrastruktura turystyczna przyciągają wielu turystów do Dominikany. Zróżnicowana geografia, od bujnych lasów i gór po obszary półpustynne, stwarza również wyjątkowe możliwości dla podróżników, którzy chcą czegoś więcej niż zwykłych wakacji na plaży. Jeżeli wybierasz się w takie miejsce jak Dominikana co warto zobaczyć będzie pierwszym pytaniem, jakie sobie zadasz.

Plażowe kurorty Punta Cana, Puerto Plata i La Romana oferują to, czego szuka wielu wczasowiczów: tropikalną ucieczkę stworzoną do relaksu. Niezależni podróżnicy, którzy chcą uciec z tego miejsca, mogą udać się w odległe rejony kraju, takie jak Półwysep Samana, górzyste wnętrza lub mniej turystyczne miasta. Surferzy i kiteboardery znajdą dokładnie to, czego szukają w miejscach takich jak Cabarete. Żadne miejsce na Karaibach nie dostarcza historii tak, jak strefa kolonialna w Santo Domingo.

Zanurz się w naturze, znajdź zaciszne plaże i poznaj kulturę dzięki naszej liście najważniejszych atrakcji i najlepszych miejsc do odwiedzenia na Dominikanie.

1. Zona Colonial Santo Domingo

W tym mieście, gdzie Krzysztof Kolumb po raz pierwszy wylądował w Ameryce, na tle wielowiekowych budynków rozgrywa się zgiełk współczesnego życia. Architektura kolonialna, z której wiele dziś mieści muzea, restauracje, sklepy i urocze hotele, wyznacza ulice i place i przenosi Cię z powrotem do innej epoki w oszałamiającej modzie. Większość działań koncentruje się wokół Calle El Conde, głównej arterii komunikacyjnej i popularnej ulicy, na której znajdują się sklepy lub restauracje. Wędrując po różnych ulicach, zobaczysz rozpadające się ruiny, takie jak Monesterio de San Francisco; pięknie zachowane budynki, takie jak Catedral Primada de América (pierwsza katedra w obu Amerykach), która jest nadal w użyciu; i obszary mieszkalne, oferujące wgląd w lokalne życie. Nawet jedzenie pizzy w odrestaurowanym budynku kolonialnym w upalną noc lub wylegiwanie się na dziedzińcu 450-letniego hotelu może poczuć się jak wyjątkowe przeżycie w tym pięknym mieście. Santo Domingo to zdecydowanie miejsce warte spędzenia czasu.

2. Ośrodek Punta Cana

Tam, gdzie niekończący się odcinek pięknej, piaszczystej plaży spotyka się ze szmaragdowymi wodami Karaibów, znajduje się Punta Cana, najważniejszy kurort na Dominikanie. Jeśli szukasz luksusowych ośrodków all inclusive, odosobnienia dla par lub zakwaterowania przyjaznego rodzinie, połączonego z niekończącą się listą wodnych atrakcji dla rozrywki, to jest to miejsce, do którego przyjedziesz. Bavaro Beach to najbardziej imponujący odcinek plaży w Punta Cana, na którym można wejść do wody lub godzinami spacerować po piasku. Ośrodki położone są wzdłuż plaży i oferują łatwy dostęp do wszystkich atrakcji. To nie jest miejsce na spokojny wypoczynek. Ocean tętni życiem, a łodzie, parasailery i statki wycieczkowe przypływają i odpływają. Obszary z liną to bezpieczne miejsca do pływania. W głębi lądu od plaży znajduje się mnóstwo restauracji i sklepów, z których większość jest bardzo nowoczesna, zwłaszcza jak na standardy Dominikany.

3. Puerto Plata i Playa Dorada

Wzdłuż północnego wybrzeża, z widokiem na Ocean Atlantycki, kurort Puerto Plata i piękny odcinek plaży znany jako Playa Dorada to jedna z największych atrakcji turystycznych Republiki Dominikany. Ta złocisto-piaszczysta plaża jest otoczona luksusowymi kurortami, choć o wiele mniej gęsto zaludniona niż ta, którą znajdziesz w Punta Cana. Obszar ten jest również znacznie bardziej stonowany i bardziej spokojny. Plaże nie są zajęte przez łodzie i sporty wodne, chociaż jest to piękny obszar do pływania lub nurkowania z rurką. Z kurortów można wyjść na niezagospodarowane plaże otoczone palmami i lasem.

4. Cabarate

Cabarete słynie ze swobodnej atmosfery i ogromnej plaży w kształcie półksiężyca, na której znajdują się zwykłe restauracje, w których goście mogą zjeść posiłek na piasku. W przeciwieństwie do kurortów na Dominikanie, takich jak Punta Cana czy Puerto Plata, miasto to nie jest pełne kurortów all inclusive i turystów wypoczywających na wakacjach. Zamiast tego Cabarete przyciąga wolne duchy, turystów z plecakami, emerytów i kitesurferów, którzy przyjeżdżają tu, aby spędzić kilka tygodni lub miesięcy, szczególnie zimą.

Jeśli zatrzymujesz się w pobliskim Puerto Plata, możesz wybrać się na jednodniową wycieczkę do Cabarete, aby spędzić dzień na plaży, zjeść posiłek lub zrobić zakupy. Wczesnym wieczorem, szczególnie w weekendy i wtorki, muzycy często występują w lokalnych restauracjach przy plaży i zapewniają rozrywkę po zachodzie słońca.

5. Las Galeras

Na najdalszym krańcu Półwyspu Samaná, gdzie ślepe zaułki dróg nad oceanem, z widokiem na jedną z wielu pięknych plaż w okolicy, znajduje się małe miasteczko Las Galeras. Jego odległa lokalizacja spodoba się niezależnym podróżnikom szukającym doświadczenia poza utartymi szlakami. Białe piaszczyste plaże z palmami i turkusowa woda tworzą idylliczną scenerię.