lotmp.pl

Blog ogólnotematyczny o rekreacji i stylu życia

Turystyka

Co warto zobaczyć w Berlinie?

Berlin jest kilkumilionowym miastem, które jest znane z ogromnej liczby miejsc godnych uwagi. Nie wszyscy turyści jednak wiedzą, które atrakcje w stolicy Niemiec koniecznie trzeba zwiedzić. Co warto zobaczyć w Berlinie w pierwszej kolejności? Od którego miejsca powinno się rozpocząć zwiedzanie?

Brama Brandenburska

Warto wiedzieć, że Brama Brandenburska przez zdecydowaną większość turystów uważana jest za najbardziej rozpoznawalną budowlę w Niemczech. Godny uwagi jest fakt, że praktycznie każda osoba, która przyjedzie do stolicy Niemiec, prędzej czy później na pewno dotrze go wspomnianego miejsca. Rekomendowane jest zatem rozpoczęcie zwiedzania Berlina od Bramy Brandenburskiej.

Reichstag

Należy mieć świadomość, że ogromna połać idealnie przystrzyżonego zielonego trawnika doskonale prezentuje się przed gigantycznym budynkiem niemieckiego parlamentu. Niestety turyści nie mogą posiedzieć sobie na wspomnianej trawie. Warto wiedzieć, że praktycznie każdego dnia mnóstwo osób ustawia się w kolejce, by wejść do niezwykłej przeszklonej kopuły. Trzeba także zdawać sobie sprawę, że do najwyższego punktu Reichstagu prowadzą spiralne schody. Należy pamiętać, aby zdecydowanie wcześniej zarezerwować sobie bilet przez internet. W przeciwnym razie bardzo ciężko będzie dostać się do środka.

Plac Gendarmenmarkt

Jest to przede wszystkim plac stosunkowo dużych rozmiarów. Znajduje się tutaj nie tylko i wyłącznie Katedra Francuska, ale również budynek Konzerthaus Berlin. Warto wiedzieć, że turyści siedzący na samej górze schodów będą mieli niezwykły widok praktycznie na wszystko, co dzieje się na placu.

Katedra w Berlinie

Według zdecydowanej większości turystów jest to jeden z najpiękniejszych budynków w całym Berlinie. Godny uwagi jest fakt, że katedrę można bez żadnego problemu zwiedzić od środka. Należy również mieć świadomość, że przed omawianym budynkiem znajduje się bardzo duży zielony trawnik, który podczas dnia jest oblegany przez osoby szukające dogodnego miejsca do odpoczynku.

Mur Berliński

Warto wiedzieć, że praktycznie każda osoba, które planuje wybrać się do stolicy Niemiec powinna słyszeć o Murze Berlińskim. Najbardziej znanym fragmentem jest oczywiście East Side Gallery. Jest to bowiem mur pokryty zarówno po jednej, jak i drugiej stronie licznymi napisami, malowidłami czy hasłami. Oczywiście wszystkie malowidła zaczęły powstawać dopiero po obaleniu muru. Mają one wymiar nie tylko i wyłącznie artystyczny, ale również polityczny. Można nawet znaleźć malowidło, które przedstawia całujących się Ericha Honeckera oraz Leonida Breżniewa. Warto także wiedzieć, że przy murze znajduje się szeroki pas zieleni, gdzie turyści mogą miło spędzić czas.

Kreuzberg

W dzielnicy Kreuzberg znajduje się jedna z głównych uliczek Berlina. Turystów będą otaczały bardzo wysokie kamienice mieszkalne. Z kolei na parterze znajdują się różne knajpki. Godny uwagi jest również fakt, że w powietrzu będą mieszały się zapachy praktycznie wszystkich kuchni świata. Ponadto dookoła można spotkać nie tylko młodych ludzie, ale również licznych artystów.

Dlaczego warto zdecydować się na nocne zwiedzanie Berlina?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że Berlin należy dom miast, które podczas dnia mogą na turystach nie robić specjalnego wrażenia. Niektóre miejsca ożywają wieczorem dzięki podświetlonym konstrukcjom na różne kolory. Doskonale prezentują się one bowiem na tle ciemnego nieba. Berlin w nocy pokazuje turystom zupełnie inne oblicze. Osoby, które będą na wycieczce w tym mieście powinny wybrać się na wieczorny spacer.

Potsdamer Platz i Sony Center

Warto wiedzieć, że Potsdamer Platz oraz Sony Center są to miejsca, które podczas dnia mogły nie zrobić na turystach praktycznie żadnego wrażenia. Dookoła znajduje się bowiem mnóstwo galerii handlowych, sklepów, lokali czy restauracji. Z kolei wieczorem można dostrzec interesujące kolory, specyficzny klimat czy nastrój. Godny uwagi jest również fakt, że kopuła konstrukcji Sony Center praktycznie co kilka sekund będzie zmieniała kolorystykę.