lotmp.pl

Blog ogólnotematyczny o rekreacji i stylu życia

Turystyka

Atrakcje turystyczne Azji, czyli co obowiązkowo trzeba zobaczyć?

Jeszcze do niedawna Daleki Wschód dla wielu Polaków wydawał się bardzo egzotycznym krajem, gdzie podróżowali tylko doświadczeni podróżnicy. W ostatnim czasie jednak za pośrednictwem i dostępnością linii lotniczych oraz ich tanich biletów Kontynent Azjatycki stał się bliższy do podróżowania o odkrywania jego wszystkich skarbów. Jakie atrakcje turystyczne Azji najbardziej zachwycają zwiedzających? Poniżej kilka cennych wskazówek.

Atrakcje na azjatyckiej ziemi

Czy Wielki Mur Chiński wymaga reklamy? Chyba większość z osób widziała na filmach lub w książkach ten jeden z najbardziej znanych Cudów Świata. Zobaczenie go na żywo to niezwykłe przeżycie dla każdego. Dotknięcie oraz poznanie historii tego muru jest wielkim doświadczeniem dla osób praktycznie z całego świata. W tym miejscu oprócz wielu turystów można spotkać także czasem biegaczy – tu bowiem odbywają się światowe biegi maratońskie.

Taj Mahal

Słynne Taj Mahal to miejsce, które obowiązkowo trzeba zobaczyć będąc w Azji. To znane na całym świecie marmurowe mauzoleum słynie z tego, iż jest największym miejscem kultu religijnego, do którego przybywa corocznie miliony muzułmanów.

Wyspy azjatyckie

Wyspy uznawane są za jedne z najpiękniejszych miejsc, gdzie występują szerokie, piaszczyste plaże i przezroczysta woda. To tu przybywa mnóstwo turystów z całego świata, by odpocząć, zrelaksować się i napawać się niezwykle uroczymi widokami. Jedną z najbardziej znanych wysp w Azji jest tajlandzka Phuket. Jest to jedna z większych wysp, gdzie turyści oprócz szerokich, pięknych plaż znajdą również wiele restauracji, kawiarenek oraz sklepów. Na tej wyspie normalnie poruszają się samochody i inne środki transportu (co nieczęsto się zdarza).

Kolejną, najbardziej znaną azjatycką wyspą jest Bali w Indonezji. Można tutaj spotkać wiele starożytnych świątyń, luksusowe hotele oraz miejsca, gdzie można pomedytować lub poznać tajniki jogi. Na wyspie są bardzo przystępne ceny, co jeszcze bardziej zachęca turystów do odwiedzenia tego miejsca. Największą perłą jeśli chodzi o wyspy w Azji są bajkowe Malediwy. Kraj, który składa się z ponad tysiąca wysp uznawany jest za przysłowiowy raj na świecie. Podróżują w to miejsce ludzie z całego świata, a ceny są dość wygórowane.

Jedzenie w Azji

Kuchnia to dla wielu podróżników jeden z najważniejszych elementów pozwalających poznać dany kraj. Tajlandia charakteryzuje się wspaniałą, różnorodną i niezwykle smaczną kuchnią. Praktycznie, na każdej uliczce można znaleźć lokalnych kucharzy, którzy serwują ciekawe i oryginalne dania z lokalnych produktów. Można tu zjeść pyszne owoce morza, kurczaka przyrządzonego na milion sposobów, różne ryby a nawet sam ryż w dosłownie za kilka złotych. Dużą atrakcją turystyczną dla zwiedzających są owady, które Tajlandczycy sprzedają przyrządzone na różny sposób. I choć sami ich nie jedzą, to jednak turyści często próbują tych dziwnych dań.

Sien Reab w Kambodży

Sien Reab w Kambodży został niedawno okrzyknięty idealnym miejscem docelowym dla osób podróżujących po Azji. Stolica Kambodży jest łatwo dostępna a wiele atrakcji można znaleźć na każdym rogu. Ponadto, turystów zawsze oczarowują niezwykle przyjaźni, pozytywnie nastawieni ludzie oraz ciekawa, wszechobecna kultura.

Zapierająca dech w piersi Japonia

Wysokorozwinięta technologicznie Japonia przyciąga do siebie wielu turystów, którzy chcą zobaczyć ten nowoczesny kraj, w którym z miesiąca na miesiąc pojawiają się technologiczne nowinki. To tu także przybywa mnóstwo Polaków, którzy chcą pracować i uczyć się w tym miejscu, by rozwijać swoje umiejętności. Wielu z nich zakochuje się bez pamięci w tym kraju i zostaje tu na zawsze. W Japonii jest co zwiedzać. Składa się ona bowiem z czterech urokliwych wysp (Hokkaido, Honsiu, Sikoku i Kiusiu).

Dubaj

To miasto koniecznie trzeba zobaczyć. Wszechobecny przepych, bogactwo oraz nowoczesna technologia widoczna jest na każdym rogu. To tu znajduje się najwyższy budynek na świecie, 7-gwiazdkowy, najbardziej luksusowy hotel (w kształcie żagla), sztuczna wyspa w kształcie palmy oraz tylko w Dubaju można napić się kawy z dodatkiem prawdziwego złota.