1 2 3 4

Zimowe Mazury w jeden dzień

Propozycja 1

Bojery to nic innego, jak ślizgacze lodowe, poruszane dzięki sile wiatru. Bojer wsparty jest na poprzecznych belkach zwanych płozami, który przemieszcza się za pomocą żagli po zamarzniętej powierzchni jeziora lub innego zbiornika wodnego. Okazuje się, że poruszający na płozach bojer ma wielu zwolenników i jest bardzo popularny na Mazurach. Do latania bojerem nie są wymagane żadne uprawnienia, jednak musimy przestrzegać zasad dotyczących naszego bezpieczeństwa. Jazda na tym sprzęcie dostępna jest w ofercie Nowe Guty Fun.

Propozycja 2

Deska snowboardowa, latawiec, ochrona na głowę i odzież chroniąca przed wiatrem jest odpowiednim przygotowaniem do Snowkitingu. Jezioro Śniardwy i rozległy krajobraz sprawia połączenie nieodpartego wrażenia przy tej ekstremalnej dyscyplinie. Proponujemy kilka opcji jak zacząć latać: z instruktorem, samodzielnie lub z osobą, która uprawia ten sport. Na szaleństwo na lodzie i śniegu zaprasza NOWE GUTY FUN.

Propozycja 3

Sport, w którym bardzo ważny jest szacunek do przeciwnika i gra fair play, to nic innego jak ice curling. Curling to gra w której potrzebne jest lodowisko, komplet specjalnych kamieni i wyposażenie, w które nie trzeba inwestować, ponieważ można go wypożyczyć.
Na grę w ice curling zaprasza Panorama Uwe z siedzibą w Nowych Gutach. Ponadto Panorama Uwe oferuje wycieczki wozem terenowym po zamarzniętym jeziorze, jazdę na nartach z pełnym wyposażeniem oraz hokej na lodzie.

Propozycja 4

„Parujące, lśniące konie, za nimi rzeźbione, odświętne sanie. W saniach wśród zwierzęcych skór piękne panny, obok eleganccy panicze, hej! Oj, działo się ongiś po wsiach podczas kuligów, działo”. - źródło: artykuł „Śnieżny fenomen”.

Kuligi to gwarancja podziwiania wspaniałych widoków Puszczy Piskiej przy dźwiękach dzwonków, śpiewie i świetle pochodni. A jeśli śnieżny kulig to tylko zakończony ogniskiem z pieczonymi kiełbaskami!

Taką ofertę na przejażdżkę po lesie przygotował dla Państwa Hotel Jabłoń, Panorama Uwe oraz Hotel Kozioł.

Propozycja 5

Dzień pełny zagadek, odkrywczych miejsc i śladów zwierząt zapewnią nam „bezkrwawe łowy”, polegające na tropieniu śladów zwierząt pozostawianych na świeżo napadanym śniegu. Jest to świetna zabawa w zgadywanie, który ślad pasuje do jakiego zwierzaka, a przy okazji obserwacja napotkanych zwierząt. Aparat fotograficzny, lornetka i mapa będą nieodzownym kompanem na taką zimowa wyprawę.

Na przygodę w „bezkrwawe łowy” zachęca Kolonia Pilchy „Gdzie diabeł mów dobranoc…”, Panorama Uwe oraz „U Kaczorka” w Krzyżach. Ponadto w gospodzie „U Kaczorka” serwowane jest swojskie jedzenie.

Propozycja 6

Wędkowanie zimą może być wielką satysfakcją. Chodź to nie łatwy rodzaj hobby, ryby znakomicie biorą spod lodu w tym okresie. A jakie ryby? Na pewno smaczne, np.: leszcze, okoń, szczupak, itp. Pamiętajmy o solidnym ubraniu i obuwiu, które dają prawdziwy komfort przebywania na rześkim powietrzu. Miejsca na wędkowanie proponowane przez nas to: j. Roś, j. Śniardwy przy Pensjonacie Panorama Uwe, j. Nidzkie, j. Bełdany, j. Orzysz, j. Wejsunek oraz j. Brzozolasek przy Hotelu Jabłoń. Na wędkowanie zaprasza także Kolonia Pilchy "...Gdzie diabeł mówi dobranoc" - warunkiem jest posiadanie własnego sprzętu.

Propozycja 7

Śledzenie w TV Justyny Kowalczyk spowodowało, że co raz więcej osób chce nauczyć się narciarstwa biegowego. Często amatorzy próbują sami stawiać pierwsze kroki. W nabraniu praktyk pomoże spotkanie z instruktorem tego sportu. Bieganie na nartach jest mało kontuzyjne i angażuje wszystkie partie mięśni, a nabyte umiejętności można wykorzystać również po powrocie do domu (jeśli jest śnieg) w takich miejscach jak park czy podmiejski las.

Organizację wyprawy na nartach biegowych oferują: Hotel Jabłoń, Hotel Kozioł, Panorama Uwe. Jazdę na biegówkach organizuje także Kolonia Pilchy "...Gdzie diabeł mówi dobranoc" - warunkiem jest posiadanie własnego sprzętu.

Zapraszamy na trasy nart biegowych do wioski narciarskiej www.wioskanarciarska.pl.

Wykorzystajmy zimę, dobrą pogodę i nasze trasy narciarstwa biegowego!

Propozycja 8

Spacer z kijkami to wspaniała forma ruchu, a przy okazji możliwość kontaktu z przyrodą Puszczy Piskiej. Spacer w towarzystwie drugiej osoby, możliwość przemieszczania się w każdym miejscu i spalanie kalorii to tylko kilka korzyści jakie daje ten sport. Gdy nie posiadasz własnego sprzętu można go znaleźć w ofercie: Hotelu Anek, Panorama Uwe lub Hotelu Kozioł.
Spacery z kijkami organizuje także , Kolonia Pilchy "...Gdzie diabeł mówi dobranoc" - warunkiem jest posiadanie własnego sprzętu.

Propozycja 9

Do szczególnych miejsc należy dodać Siedlisko na Półwyspie Wierzba http://www.siedliskowierzba.pl położone na styku 3 jezior: Śniardwy, Mikołajskie i Bełdany. Właścicielka jest zdobywczynią wielu prestiżowych nagród w konkursach kulinarnych. Po intensywnie spędzonym dniu można delektować się niebiańskim smakiem przyrządzanych w Wierzbie potraw. Położenie siedliska bezpośrednio nad jeziorem i w Puszczy Piskiej gwarantuje znakomity wypoczynek oraz możliwość uprawiania wszelkich sportów zimowych. Warunkiem jest posiadanie własnego sprzętu.

powrót do góry